RİZE HABER
Giriş Tarihi : 17-10-2022 19:57

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CEMİL ÇOLAK : ÇAYKUR’DA BİZİM, KADRODA BİZİM !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada 90 bini aşan mevsimlik ve geçici işçinin kadroya alınması müjdesini vererek işçilerin umudu oldu.

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CEMİL ÇOLAK : ÇAYKUR’DA BİZİM, KADRODA BİZİM !

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CEMİL ÇOLAK : Bölge ekonomisindeki katkısı göz ardı edilmeyecek olan 10 bine yakın Çaykur mevsimlik işçileri de bu müjde üzerine; “bizlerin çektiği sıkıntıya çözüm üreten birileri var” diyerek beklenti içerisine girdiler. Sayın Bakan Bilgin’in yaptığı açıklamadan sonra gelişen olaylar silsilesinden ortaya çıkan sonuç ise Çaykur mevsimlik işçilerinin bundan faydalanamadığı oldu ve bu açıklama “hayal kırıklığı” olarak tarihe altın harflerle işlendi.

Çaykur bünyesinde, Tarım Bakanlığı tarafından finanse edilen, budama projeleri için istihdam edilen Ziraat mühendislerinden sağlık raporu alıp tayin olan ve emekli olanlardan doğan kadrolara mevsimlik çay eksperleri yerleştirilerek budama projeleri  gerçekleştiriliyor. Kadrolarda boşluklar devam ederken proje fedakar Rizeli mevsimlik işçiler ile tamamlanıyor, ama kadroya alma konusunda yetkililer susmayı tercih ediyor.

90 bini aşan kadrodan Çaykur mevsimlik işçilerine 1 kişilik kadro dahi verilmiyor ise Rize milletvekili Hayati Yazıcı ve diğerlerinin sorumluluğunu yerine getirmemesindendir.

Yeniden Refah Partisi “Paylaşımda adalet” ilkesine dayanarak, adaleti sağlamak üzere Rize milletvekillerini acilen iş başına geçmeleri ve bu konuyu çözüme kavuşturarak hakkı teslim etmeleri için görevlerine davet ediyoruz.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK