RİZE HABER
Giriş Tarihi : 08-05-2023 21:51

RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemşire Alım Sonuçları Belli Oldu. 21 Kadro Boş Kaldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4 ayrı bölümde istihdam edilecek 70 hemşire alımında 49 kişilik hemşire kadrosu doldu. 3 bölümde alınacak 22 kişilik kadronun 21'i boş kaldı.

RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemşire Alım Sonuçları Belli Oldu. 21 Kadro Boş Kaldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite bünyesindeki Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çeşitli kategorilerde kadın/erkek 70 hemşire istihdam etmek üzere 18 Nisan ile 02 Mayıs 2023 tarihleri arasında iş başvurularını almaya başladı. Başvuru şartlarını sağlayacak yeteri başvuru olmayınca 21 kadro boş kaldı. Genel hemşire kadrosu alımında ise KPSS puanına göre asıl ve yedekler belli oldu. Boş kalan 21 kadro için önümüzdeki aylarda yeniden iş ilanına çıkılması bekleniliyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörlüğü, üniversite bünyesindeki Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 15 adet yetişkin yoğun bakım hemşiresi, 5 adet yenidoğan yoğun bakım, 2 adet gastrointestinal yoğun bakım ve 48 genel hemşire kadrosunda olmak üzere toplam kadın/erkek 70 hemşire alımı gerçekleştirmek üzere iş ilanı yayınladı.

Hemşire alımıyla ilgili olarak Kariyer Kapısı Platformu üzerinden alınan başvurular sonucunda genel kategorideki hemşire alımında 48’er asıl ve yedek kişiler KPSS puanına göre belirlenirken, yenidoğan yoğun bakım hemşireliğinde başvuru şartlarını taşıyan aday çıkmadı, gastrointestinal yoğun bakım hemşireliği için ise başvuruda bulunan olmadı. 15 yetişkin yoğun bakım hemşire alımında ise 1 kişi işe giriş şartlarını taşıdı. Böylece 3 kategoride alınacak 22 kişilik kontenjandan sadece 1'i doldu. 21 kontenjan ise boş kaldı. Rektörlüğün eksik kalan kadrolar için önümüzdeki aylarda yeniden iş ilanına çıkması bekleniyor.

Öte yandan yerleştirilmeye hak kazanan asıl adayların kendilerinden istenilen belgeleri, 22.05.2023 tarihi mesai bitimine kadar Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığına şahsen ya da posta ile iletmesi gerekiyor.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK