RİZE HABER
Giriş Tarihi : 13-10-2022 20:27

Dünya Şampiyonlarından Vali Çeber’e ziyaret

Rize Valisi Kemal Çeber, Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan Cemren Temizel ve Avrupa Astronomi Derneği Tarafından düzenlenen “Space Art” resim yarışmasında Dünya Birincisi olan Beray Karaman ile bir araya gelerek kendilerini tebrik etti.

Dünya Şampiyonlarından Vali Çeber’e ziyaret

İtalya’nın Jesolo şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonasında Milli Takım adına 65 kg’da Dünya Şampiyonu olarak altın madalya kazanan Cemren Temizel ve Avrupa Astronomi Derneği tarafından düzenlenen Space Art (Uzay Sanatı) resim yaraşmasında “Olympus Karahindiba” isimli resmi ile birincilik kazanan Beray Karaman’ı kabul eden Vali Çeber, başarılarından dolayı kendilerini tebrik ederek, hem ilimizi hem de ülkemizi gururlandırdıklarını ifade etti.

Vali Kemal Çeber, gençlerin uluslararası arenada aldığı başarıların çok önemli olduğuna değinerek, “İki tane pırıl pırıl gencimizin elde ettiği başarıdan ne kadar mutlu olsak azdır.  Başarılarınızdan dolayı sizleri tekrar tebrik ediyorum, her zaman sizlerin yanındayız. Uluslararası organizasyonlarda elde edilen başarılar hem ülkemiz hem de ilimiz için çok büyük anlam ifade ediyor. Sizler bu başarılarınızla ülkemizin geleceğine ışık tutuyorsunuz. Bizler her zaman sizlerin yanındayız.

Devletimiz gençlerimizin kültürel, sanatsal ve sportif alanda gelişmesi için gerekli tesisleşme ve alt yapı çalışmalarını yapıyor.  Yeter ki gençlerimiz çalışsın ve inansınlar. Bunu yaparken de keyif alsınlar. İşte gerçek başarı o zaman gelir.

Sizler bizleri gururlandırdınız. Bu vesile ile başta sizler olmak üzere,  sizleri yetiştiren ailelerinize, öğretmenlerinize ve antrenörlerinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda; Vali Çeber, şampiyonlara hediye vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK