RİZE HABER
Giriş Tarihi : 13-10-2022 19:33

Rize'de Özgün Baskı Resim Sergisi Açıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri tarafından, "Özgün Baskı Resim Sergisi" düzenlendi.

Rize'de Özgün Baskı Resim Sergisi Açıldı

Öğrencilerin, 2021-2022 Akademik Yılı içerisinde aldıkları Seçmeli Atölye dersi kapsamında hazırladıkları eserler,  ŞİMAL Alışveriş Merkezi'nin birinci katında bulunan fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Geçit’in açılış konuşmasının ardından Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Çelik, baskı sanatları hakkında uygulama malzemeleriyle ilgili kısa bir tanıtım yaptı.

Rize’de baskı tekniği ile açılan ilk sergi değerini taşıyan ve beş gün sürecek olan sergide, 25 adet renkli,  25 adet siyah beyaz ve 10 adet Exlibris olmak üzere toplam 60 adet baskı resim bulunuyor.

Serginin açılışına, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Geçit, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Muhteşem bir ekip çalışması ,ekip ruhunu genç öğrencilere aşılayan değerleri hocaları ile el birliği ile Rize'de ilk defa açılan ve ziyaretcilerin beğenerek gezdiği "Özgün Baskı Resim Sergisi"  5 gün boyunca açık olacak. 

 

 

Yasemin Özçelik

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK