RİZE HABER
Giriş Tarihi : 01-02-2023 11:02

Bayrak "EYT'lilerin heveslerini kursaklarında bırakmayın. EYT kaldırıldı EGT geldi"

"EYT'lilerin heveslerini kursaklarında bırakmayın. EYT kaldırıldı EGT geldi" Memleket partisi il Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı yazılı açıklamada EYT kaldırıldı EGT geldi diyerek açıklamalarda bulundu.

Bayrak

Bayrak: "emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yasa teklifi TBMM başkanlığına sunuldu. EYT, de kademeli prim günü aranacak yani emeklilikte yaşa takılanlar Bu kez de EGT(Emeklilikte güne takılanlar) mağduru olacaklar.
Kanun teklifi TBMM başkanlığına sunulmadan önce açıklamalarda bulunan AKP yetkilileri EYT mağdurlarının yaş şartının olmayacağını ve 5000 prim gün sayısı ile emekli olabileceklerini dillendirdi bu söylemler üzerine EYT mağduru vatandaşlar bankalardan kredi kullanarak askerlik, doğum ve BAĞ-KUR borçlanması yaparak günlerini 5.000 güne tamamladılar meclise gelen yasa tasarısında kademeli prim günü uygulamasıyla eyt'lilerin bazılarının istenen prim gün sayıları 5.975'e kadar yükselmiştir. Umarım bu yanlıştan dönülür ve söz verdikleri gibi prim gün sayısı 5.000 prim gün sayısına çekilir Aksi takdirde EYT’liler değil AKP hükümeti emekli olacaktır" dedi.

AdminAdmin