RİZE HABER
Giriş Tarihi : 20-01-2023 23:36   Güncelleme : 21-01-2023 01:33

Atmacaları Karnelerini Vali Amcalarının Elinden Aldı

Rize'de 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Atmacaları Karnelerini Vali Amcalarının Elinden  Aldı

Rize'de 58 bin 326 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Cumhuriyet İlkokulu ve Orta Okulu'ndaki karne törenine katıldı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla, ilimiz genelinde 58 bin 326 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Milli Eğitim Müdür Engin Emen Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanlarına ortak oldu. Düzenlenen törene okul müdürü, öğretmenler ve çok sayıda veli de katıldı.


Vali Çeber, törenin yapılacağı okula gelişinde bahçede öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Vali Çeber ve Başkan Metin sınıflara girerek, öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Vali Çeber, tatilde ilk yarıyılın yorgunluğunu atlatmak için imkânlar dâhilinde sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılarak tatili iyi değerlendirmeleri, bunun yanında okulda öğrendiklerini tekrar ederek pekiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yaşadıkları heyecana ortak olan Vali Çeber, “Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de eğitim öğretimin ilk yarıyılını tamamladık. Öğrencilerimizin mutluluğuna eşlik ettik. İlimizde bugün 58 bin 326 öğrenci karne aldı ama açık lise ile birlikte toplam 63 bin öğrencimiz var. İnşallah güzel bir yarıyıl geçirecekler, sorunsuz sıkıntısız bir dönem geçirdik.  İkinci yarıyılı da güzel bir şekilde geçirmeyi ümit ediyoruz. Her türlü tedbir alıyor ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Var olan her türlü eksiklikleri gideriyoruz” dedi.

Velilere de seslenen Vali Çeber, “Velilerimizin Milli Eğitim Bakanımız ve bakanlık yetkililerimizin yaptığı açıklamalara birebir uymalarını tavsiye ediyoruz. Bu yıl bakanımızın çok güzel bir uygulaması olarak karne alan her öğrencimize kitap hediye ettik.  Onun dışında velilerimiz, öğrencilerimize karnelerinde görecekleri muhtemel bazı kırık notlar için yüklenmesin. Bunlar telefi edilebilir, sadece gerekli terbileri her birimiz alacağız ve eksiklikleri gidereceğiz” diye konuştu

Rize ilimiz genelinde 35 Bağımsız anaokulu ve bünyesinde anasınıfı bulunan diğer okul/kurumlardan   7 bin 463  anasınıfı öğrencisi

88 İlkokulda 16 bin 475 ilkokul öğrencisi

97 Ortaokulda 16 bin 172 ortaokul öğrencisi

81 Liseden 18 bin 216 lise öğrencisi toplamda ise 58 bin 326 karne aldı.

Ayrıca açık ortaokulda 354 Açıköğretim Lisesinde ise 4619 öğrenci ile birlikte örgün yaygın toplam öğrenci sayısı 63 bin 299 şeklindedir.

 

Kentteki diğer okullarda da öğrenciler ve aileleri karne heyecanı yaşadı.

 

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK