RİZE HABER
Giriş Tarihi : 01-09-2023 23:26

Yeni Adli Yıl Bugün Başladı

20 Temmuz’da başlayan adli tatil, bugün 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Bugün yurdun birçok ilinde Adliyelerde yeni adli yılın başlaması nedeniyle törenler düzenlendi.

Yeni Adli Yıl Bugün Başladı

Adli tatilde nöbetçi mahkemelerde tutuklu dosyalara bakılırken, diğer davalara ise ara verildi. 40 gün süren adli tatilde Yargıtay ve Danıştay’da sadece nöbetçi birimler görev yaparken Anayasa Mahkemesi (AYM) adli tatile girmedi.

Rize Baro Başkanı Avukat  Ümit Peçe yeni adli yılın açılması dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Peçe yayınladığı mesajda meslektaşlarının yeni adlı yılını kutladı.

Baro Başkanı  Avukat Peçe mesajında şu ifadelere yer verdi” 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle yeni adli yılımız başlamış bulunmakta. Her adli açılışında olduğu gibi bugün de heyecanlıyız.

Yeni adli yılımızın ülkemize, vatandaşlarımıza, tüm yargı teşkilatı mensuplarına ve hukuk camiamıza hayırlı almasını temenni ediyorum.İnsan onurunu ve hakkını korumayı, bütün adalet hizmetlerinin en temel misyonu olarak gören bizlerbu şuurla yeni adli yılımızda da çalışmaya devam edeceğiz.  Hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan hakları ilkelerine bağlı kalarak adalet sistemimize ve yargıya duyulan güveni teminat altına alan, adaletin ve kanun önünde eşitliğin toplum ve devlet hayatının her alanında geçerli olması için fedakarca mesleğini icra eden başta avukatlarımız olmak üzere, tüm yargı çalışanlarımızın adli yılı kutlu olsun”

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK