RİZE HABER
Giriş Tarihi : 13-05-2024 11:33

YAŞ ÇAY FİYATINI DÜZELTİN !!!

BBP Rize İl Başkanlığı olarak açıklanan yaş çay fiyatının çok altında kalması üretici için sorun teşkil edeceği acı bir gerçektir.

YAŞ ÇAY FİYATINI DÜZELTİN !!!

Sezon açılmasına rağmen geç açıklanmasıyla enteresan bir hal alan çay sezonu, fiyatın açıklanması ile daha bir enteresan hale gelmiştir. Sorumlular çözüm odaklı halkın sorunlarına cevap vermediği gibi rahat bir açıklama yapmaları daha bir üzücü olmuştur. Vatandaş bu fiyatı beğenmedi, gereğini yapılmasını talep ediyorlar.
Çünkü "Üreticinin alım gücü düşüyor". 

DESTEKLEMEYİ BIRAK, SATACAĞIN FİYATA BAK!! 

Açıklanan yaş çay net fiyatın yaklaşık 16.63 TL olduğunu, vatandaşın cebine bu yıl bu miktarın geçeceğini belirtmek istiyoruz. Öte yandan destekleme tutarı 2025 yılında ödeneceği unutulmamalıdır. Enflasyon ile bu destekleme bedelinin de büyük bir kısmı eriyecektir. Üstünde durulması gereken konunun destekleme hariç fiyata yoğunlaşmak olduğunu belirtmek isteriz.

ÜRETİCİYİ YİNE EZDİNİZ..! 

Nisan ayı enflasyon oranı % 70 olmasına rağmen, yaş çaya %55 artış vermiş olmanız tam anlamıyla üreticinin cebinden parasını almaktır.
Umarım tepkiler üzerine Cumhur başkanımızın bu konuyu gözden geçirip halkın yararına bir açıklama yapması milletin beklentisine cevap olacaktır.

ÇAY FİYATI TUHAF, AÇIKLAMA ŞEKLİ DE!

Geçtiğimiz sezona kadar devletin en üst makamı fiyatı açıklar iken, bugün açıklama yapan kişi ve açıklama şekli bize çok yabancı bir yaklaşım olmuştur.
Dünya üzerinde 6 ülkede yetişen böyle kıymetli bir bitkiyi "kıymetsizleştirmek" anca bukadar olur. Ürününü değersizleştiren bir anlayış vatana millete faydalı olamaz. Çifçimiz zor arazi  şartlarda mücadele ederken, bir kaç yöneticinin böyle karar almasından rahatsız olduğumuzu belirtiyoruz.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK