RİZE HABER
Giriş Tarihi : 20-09-2022 01:11

Üniversitemiz ile TİHEK Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) arasında İnsan Hakları Alanında İş Birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ile TİHEK Arasında Protokol İmzalandı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunda gerçekleştirilen protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç imzaladı.

İmza töreninde, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi Dilek Ertürk, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi ve RTEÜ Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun Mertoğlu da hazır bulundu.

İmzalanan protokol ile, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi, ayrımcılıkla mücadele edilmesi ile kötü muamelenin önlenmesi doğrultusunda deneyim, bilgi, belge, materyal ve literatürlerin paylaşılmasının, insan haklarına ilişkin mevzuatın geliştirilmesinin, kurumlar arası temel değerler ve beklentiler doğrultusunda “insan hakları” ile ilgili farkındalık artırıcı projeleri iş birliği hâlinde ortaklaşa hayata geçirici etkinlikler yapılması ve nihayetinde insan haklarına saygıda özen ve duyarlılığı gelişmiş toplumsal yapının oluşumuna katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK