RİZE HABER
Giriş Tarihi : 07-05-2023 19:05

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi ziyaret ve program için Rize'ye geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Derepazarı Kendirli yolunu ÇAYKUR fabrikasını kaldırmadan yapmanın alternatifini aradıklarından gecikmeler olduğunu belirterek, fabrikayı kaldırmadan yarından itibaren yol yapımına başlayacaklarını bildirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi ziyaret ve program için Rize'ye geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi ziyaret ve program için Rize'ye geldi. İlk olarak Bakan Karaismailoğlu geldiği Derepazarı ilçesinde Derepazarı-Kendirli yolu incelemesinde bulundu. Derepazarı-Kendirli yolunu incelediklerini belirten Karaismailoğlu, kamulaştırma sorunları nedeniyle gecikmeli başlayan çalışmaların ÇAYKUR fabrikası kaldırılmadan devam edeceğini aktardı.

İncelemenin ardından ilçede bulunan bir çay ocağına giden Bakan Karaismailoğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonrasında Çayeli ilçesine geçerek orada yapılan Çayeli-Hemşin yolu hakkında yakın zamanda projenin başlayacağını vatandaşlara aktardı. Çayeli'den sonra Merkez Portakallık Mahallesindeki dolgu alanına geçen Bakan Karaismailoğlu, Rize Belediyesi tarafından düzenlenen köfte ekmek dağıtımına katıldı. Köfte ekmekleri vatandaşlara dağıttıktan sonra Bakan Karaismailoğlu Rize'den yola çıktı.

"Tekrar bizi terör belasına bulaştırırlarsa projelerden konuşamayız"

Derepazarı ilçesinde çay ocağında vatandaşlarla sohbet eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Derepazarı-Kendirli yolunu yarından itibaren başlayacaklarını belirterek, "Rize'ye son 21 yılda sadece karayolları genel müdürlüğü tarafından 75 Milyar lira yatırım yapmıştır. Dolgu alanlarını falan demiyorum sadece karayolunda yapıldı. Yeter mi tabi ki yetmez. Şartlar gelişiyor. Araç sahipleri artıyor. Üretim artıyor. Yeni projeler de yapacağız. İnşallah devam edenleri de bitireceğiz. Şuanda Rize'de devam eden 15 tane proje var. Biraz önce Derepazarı-Kendirli yolunu inceledik. Biraz uzun sürmüş olabilir ama bunun problemleri ve nedenleri var. Burada ÇAYKUR fabrikası var. O fabrikayı kurtarmak için farklı alternetiflerle beraber yarından itibaren bütün makineler orada başlayacak. En kısa zamanda bitireceğiz. Allah göstermesin, Allah kimseyi bunların ellerine düşürmesin. Biz çok bedeller ödedik. Huzur ve güven ortamı olduğu için şuan burada proje konuşuyoruz, yatırım konuşuyoruz. Tekrar bizi terör belasına bulaştırırlarsa projelerden konuşamayız. Ülkedeki huzur ve güveni konuşamayız. O yüzden bunların kıymetini bilmek lazım. Şurada bir haftamız kaldı. Yine kucaklaşacağız ve yine herkesin gönlüne girip güçlü bir ses dünyaya verdiğimizde bizi kimse tutamaz. İnşallah dünyanın lider ülkesi Cumhurbaşkanımızla beraber 21 yıllık süreç devam edecek" şeklinde konuştu.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK