RİZE HABER
Giriş Tarihi : 08-07-2024 18:50

Trafikte Böyle Gitmek Rizeliye Mahsus

Rize-İkizdere Karayolunda Taş Taşıyan Kamyonlar Tehlike Saçıyor, Yetkililer Görmezden Geliyor

Trafikte Böyle Gitmek Rizeliye Mahsus

İsmet Kösoğlu

Rize-İkizdere karayolunda taş taşıyan kamyonların aşırı yük ve ağır tonajı trafikte tehlike saçıyor, yetkililerin tedbir almaması da dikkat çekiyor.

 

İyidere Lojistik liman dolgusuna taş taşıyan damperli kamyonların çok aşırı kaya parçası taşımaları trafikte aralar için tehlike saçıyor. İkizdere Taş Ocağından gece gündüz aralıksız taş taşınıyor. Taş Ocağından İyidere Lojistik dolgusuna gitmek üzere karayoluna inen kamyonların istiap haddini de aşacak derecede aşırı ağır ve yüksek seviyede taş taşımaları karayolunda seyahat eden sürücülere de tehlikeli anlar yaşatıyor.

Kamyonların çok fazla yüksek taş taşımaları ve üzerlerinin açık vaziyette seyahat etmeleri Karayolları trafik talimatlarına göre Türkiye’nin her yerinde yasak olmasına rağmen nedense İkizdere-Rize karayolunun İyidere güzergahında serbest. Bu kamyonlar Güneyce ve Hurmalık Tünellerinden de geçiyor. Karayolunda bazen trafik kontrolu yapan Jandarma trafikçileri genellikle küçük araçları, otomobil veya minibüsleri kontrol ederken böylesine uygunsuz yük taşıyan kamyonları görmezlikten gelmeleri normal karşılanmıyor.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK