RİZE HABER
Giriş Tarihi : 09-07-2024 13:25

Sağlık Bakanı Memişoğlu Rize'de Yapılan Türkiye'nin En Modern Psikiyatri Hastanesi Şantiyesinde İnceleme Yaptı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Rize ziyareti sırasında beraberindeki heyet ile birlikte Güneysu ilçesinde yapımı devam eden Güneysu Psikiyatri Hastanesi şantiye alanını ziyaret ederek inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sağlık Bakanı Memişoğlu Rize'de Yapılan Türkiye'nin En Modern Psikiyatri Hastanesi Şantiyesinde İnceleme Yaptı

Rize'nin Güneysu ilçesinde Türkiye'nin en modern ve donanımlı yataklı psikiyatri hastanesi inşa ediliyor. 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulan hastane, bölgenin en önemli ruh sağlığı merkezi olma hedefiyle inşa edilirken Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da 2 günlük programı kapsamında memleketi Rize'ye gerçekleştirdiği ziyarette dün akşam kentten ayrılmadan önce hastanenin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Güneysu incelemesi öncesinde kentte bir dizi hastane ziyaretinde bulunarak hastanelerde sağlık hizmeti sunumuna ilişkin incelemelerde bulunan Bakan Memişoğlu, hastane yönetimlerinden bilgi aldı ve sağlık çalışanları ile sohbet ederek özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Bakan Memişoğlu, Rize programının önemli gündem maddelerinden biri olan Güneysu'da yapımı devam eden Türkiye'nin en modern ruh sağlığı hastanesi inşaat alanını da ziyaret etti. Ziyarette Bakan Memişoğlu'na, Bakan Yardımcıları Şuayip Birinci ve Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Güneysu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ve diğer ilgililer eşlik etti.

Bakan Memişoğlu, inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Yeni hastanenin Rize'ye ve bölgeye önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

GÜNEYSU PSİKİYATRİ HASTANESİ

30 dönümlük bir arazi üzerine Türkiye'nin en modern ve donanımlı yataklı psikiyatri hastanesi ile ona destek mahiyetinde ilçe devlet hastanesi inşa ediliyor.

102 yatak kapasitesine sahip olacak hastanenin yatak sayısı ihtiyaca göre artırılabilecek. Hastanede madde bağımlılarının tedavi edileceği AMATEM kliniği, bölgede ilk olacak çocuk psikiyatri yataklı kliniği ve ÇAMATEM de bulunacak.

Hastane, üst düzey erişkin yataklı kliniği, madde bağımlılığı tedavi merkezi, iş uğraş terapi alanları ve çocuk ruh sağlığı tedavi birimleriyle de bölgenin en önemli ruh sağlığı merkezi haline gelecek. Eğitim Araştırma Hastanesi ve Şehir Hastanesi ile entegre olacak hastane, Rize'nin asli psikiyatri tedavi merkezi olacak.

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-4.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-8.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-2.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-3.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-7.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-6.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-5.jpg

saglik-bakani-kemal-memisoglu-guneysu-psikiyatri-hastanesi-insaatini-inceledi-1.jpg

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK