RİZE HABER
Giriş Tarihi : 08-07-2024 19:45

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Rize Şehir Hastanesinin şantiyesinde incelemede bulundu

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, şehir hastanelerinin Türkiye'nin hem gururu hem de sağlık hizmetlerinin odağı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Rize Şehir Hastanesinin şantiyesinde incelemede bulundu

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Gündoğdu Mahallesi'nde yapımı süren şehir hastanesi inşaatına giden Memişoğlu, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Memişoğlu, inceleme sonrası gazetecilere, yakın zamanda inşaat faaliyetinin daha aktif hale geleceğini belirtti.

Şehir hastanelerinin Türkiye'nin gururu olduğunu söyleyen Bakan Memişoğlu, "Rize'mizin sağlık hizmetlerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün sabah valiliğimizde brifing aldık. Aynı zamanda inşaatlarımızı da ziyaret ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'hayalimiz' dediği, kendi memleketindeki şehir hastanesi şantiyesindeyiz. Burada değerlendirmeler yaptık. İnşallah yakın zamanda burada çok daha aktif inşaat faaliyetleri başlayacak. Dünyanın en iyi sağlık hizmetlerini sunan bir ülke olarak, altyapısını da insan gücünü de daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehir hastaneleri, Türkiye'nin hem gururu hem sağlık hizmetlerinin odağı, o nedenle çok önemsiyoruz" dedi.

Rize'nin sağlık alanında Karadeniz'in önemli şehirlerinden olacağını dile getiren Memişoğlu, şehir hastanesinin en yakın zamanda hizmete sokulması için çalışacaklarını kaydetti.

'ALLAH MİLLETİMİZE BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN'

Ordu'da yaşanan sel afetine ilişkin de konuşan Bakan Memişoğlu, "Üzücü bir olayımız oldu. Ordu'daki sel olayında hayatını kaybeden 2 vatandaşımıza rahmet diliyoruz. UMKE ve ilk yardım ekiplerimiz orada her türlü yardımı ve desteği veriyorlar. Allah bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın. Ben sağlık hizmeti sunan ve destek veren bütün arkadaşlarıma ve burada çalışan bütün arkadaşlarıma, müteahhidine, mühendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Rize, bu şehir hastanesi bitince sağlık anlamında Karadeniz'in çok önemli şehri olacaktır" diye konuştu.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK