RİZE HABER
Giriş Tarihi : 28-08-2023 20:20

RTEÜ'de Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi ve Tiflis Tıp Akademisi ile Batumi Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi ve Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Türkoloji bölümünden toplam 39 öğrenci staj ve yaz eğitimlerini Rize'de tamamladı.

RTEÜ'de Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi ve Tiflis Tıp Akademisinden Rize’ye gelen 21 öğrenci, acil tıp, kardiyoloji, kadın doğum, göz vb. alanında 07-25 Ağustos tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı.

Batumi Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi ve Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Türkoloji bölümünden 18 öğrenci ise Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) yaz okulu eğitimini tamamladı.

Staj eğitimini tamamlayan öğrenciler için Rektörlük Toplantı Salonu’nda, yaz okulunu tamamlayan öğrenciler için de TÖMER’de sertifika töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebi Gümüş, Gürcistan’ın farklı üniversitelerinden eğitim görmek amacıyla gelen öğrencileri RTEÜ’de misafir etmekten ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Stajlarını RTEÜ’de tamamlayan öğrenciler ise, Rize’de ve RTEÜ’de bulundukları süre içerisinde faydalı ve önemli bilgiler edindiklerini belirterek, eğitimlerine katkıda bulunan tüm personele teşekkür ettiler.

Törenin sonunda, stajını tamamlayan öğrencilere sertifikaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebi Gümüş, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Hunutlu ve TÖMER Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Figen Tavukçu tarafından takdim edildi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK