RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-09-2023 00:51

Rizeli Milli Sporcuların da yer aldığı Olimpik Umutlardan 4 madalya

07-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Polonya'nın Poznan kentinde yapılan Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Yarışları'nda Rizeli sporcuların da arasında yer aldığı milli sporcular 2'si altın 4 madalya elde etti.

Rizeli Milli Sporcuların da yer aldığı Olimpik Umutlardan 4 madalya

Türkiye Kano Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Polonya’nın Poznan kentinde yapılan Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Yarışlarından Genç Milliler 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile döndü. Yarışlardaki 1 altın ve 1 bronz madalya Rize Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Özge Nas Yıldız - Işılsu Karvan ikilisinden gelirken Gündoğdu Su Sporları Kulübü sporcusu Evrim Bostancı ise kategorisinde 7. olarak madalya şansını kaybetti.

Türkiye Kano Federasyonu ve Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve 07-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Polonya'nın Poznan kentinde yapılan Durgunsu Kano Olimpik Umutlar Regatta Yarışları 15-17 yaş grubunda Rize Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Özge Nas Yıldız-Işılsu Karvan çifti Milli Takım Formasıyla çıktıkları yarışlarda bir altın ve 1 bronz madalya kazandı. Milli Takımda yer alan Gündoğdu Su Sporları Kulübü sporcusu Evrim Bostancı ise kategorisinde 7. olarak madalya şansını kaybetti.

Açıklamada, 15-17 yaş grubunda 43 ülkeden 778 sporcunun madalya mücadelesi verdiği söz konusu yarışlarda ülkemizi Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Antrenörler; Gizem Kaya ve Ahmet Ufuk Özcan, sporcular; Özge Nas Yıldız (Rize Gençlik ve Spor Kulübü), Işılsu Karvan (Rize Gençlik ve Spor Kulübü), Evrim Bostancı (Gündoğdu Su Sporları Kulübü), Rahmi Kaan Karahan ve Taha Erkam Usta'nın temsil ettiği kaydedilerek,.200 metre yarışlarında Rahmi Kaan Karahan ile K2 200 metre yarışlarında Özge Nas Yıldız ve Işılsu Karvan çiftinin altın madalya kazandığı belirtildi.

Rahmi Kaan Karahan'ın 500 metre yarışlarında gümüş madalyanın sahibi olduğu yarışlarda, 1000 metre yarışlarında K2 disiplininde Özge Nas Yıldız ve Işılsu Karvan ikilisinin bronz madalya kazandığı ifade edildi.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK