RİZE HABER
Giriş Tarihi : 07-06-2023 23:40

Rize'de Zihni Derin Köy Yaşam Merkezi Açıldı

Rize Valisi Kemal Çeber’in katılımıyla Kalkandere İlçesi Aşağı Tatlı Su Mahallesi Zihni Derin Köy Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Rize'de Zihni Derin Köy Yaşam Merkezi Açıldı

Rize'de Köy Yaşam Merkezleri Projesi kapsamında köy okulları yenilenmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kalkandere ilçesinde yenilenen Kalkandere Aşağı Tatlı Su Mahallesi Zihni Derin Köy Yaşam Merkezi’nin açılışına; Rize Valisi Kemal Çeber, Kalkandere Kaymakamı Mustafa Salih Bayram, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle köy yaşam merkezini gezen Vali Çeber, kursiyerlerden ürettikleri ürünler hakkında bilgiler alarak çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Çeber, Milli Eğitim Bakanlığının yeni vizyon projelerinden olan köy yaşam merkezlerini çok önemsediklerini belirterek, “Burası açılışını yaptığımız 16. köy yaşam merkezimiz. Bu sayıyı 40‘a çıkarmak istiyoruz. Köy yaşam merkezlerimizle hem köy okullarımızı köy yaşamına dahil oluyor hem de köylerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerini yapacağı mekanlar hazırlıyoruz. Bakanlıktan gelen ödenek ve yerel imkanlarla okullarımızı kullanılabilir hala getirerek onarıyoruz ve o köyde ne talep ediliyorsa o alanda okullarımızı yeniliyoruz. Aynı hızla bu projeler devam edecektir. Çünkü burada aldığımız izlenimlere göre vatandaşlarımız buralara çok ilgi gösteriyor. Açtığımız bu köy yaşam merkezimizin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK