RİZE HABER
Giriş Tarihi : 20-09-2022 01:56

Rize'de Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması Yapıldı

Rize’deki eş zamanlı yapılan uygulamalarda 149 okul çevresindeki 264 iş yeri ve 15 metruk binanın denetlendiği belirtilerek, 2 bin 887 şahsın GBT kaydının incelendiği aranan 3 şahsın ise yakalandığı kaydedildi.

Rize'de Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması Yapıldı

Rize İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri denetim uygulaması yapıldı  462 okul servis aracı ile 149 okul çevresindeki 264 iş yeri ve 15 metruk binada denetim gerçekleştirildi. Kentte ayrıca 2 bin 887 şahsın GBT kaydı incelenirken aranan 3 şahıs yakalandı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, çocuk ve gençleri başta kumar olmak üzere her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, park-bahçeler ve oyun salonlarını denetlemek, çocukların dilendirilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlangıç haftasında 5 gün boyunca “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim Uygulaması” yapıldı. Aynı zamanda okul servis araçları hafta boyunca yoğunlaştırılmış şekilde denetlendi.

Bu kapsamda Rize İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Rize il genelinde 462 okul servis aracı denetlenirken, denetimlerde 12 araca çeşitli maddelerden idari para cezası uygulandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Rize’deki eş zamanlı yapılan uygulamalarda 149 okul çevresindeki 264 iş yeri ve 15 metruk binanın denetlendiği belirtilerek, 2 bin 887 şahsın GBT kaydının incelendiği aranan 3 şahsın ise yakalandığı kaydedildi.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK