RİZE HABER
Giriş Tarihi : 03-03-2023 23:46   Güncelleme : 04-03-2023 00:16

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan'dan mesajlar

''Her şey çiftçilerimiz için her şey Rizeli hemşehrilerimiz için olacak'' Ziyaretcilerinin botanik bahçesine dönüştürdüğü odasında tebrikleri kabul eden Başkan Arslan'a manşet53 haber sitesi olarak ziyarette bulunup projeleri hakkında bilgi aldık.

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan'dan mesajlar

''Tüm gayretimizle bu verimli toprakları el birliği ile yeşertilmesi için üreticimizin yanında sahada olacağız ''.
''Çay kanunu istişare kurulumuz tarafından ince eleyip sık dokuyacagiz üreticinin menfaatine olmayan bir çay kanununu kabul etmemiz mümkün değil''..

“Çöp Çay atölyelerinin, merdiven altı çayların takipçisi olacağız”

“Şehirde bir bütünlüğü sağlama adına bizim önemli çalışmalarımız olacak”

 Delegelerden 58'inin oyunu alarak  Rize Ziraat Odası başkanlığına seçilen Bünyamin Arslan hedeflerini ve projelerini açıkladı.

Arslan “22 yıldır Rize'de başkanlık yapan Nevzat abimiz elinden seçimi almak kolay değildi ama biz bir iki yıl önceden arkadaşlarımızla beraber köylerde delege seçimlerinde aday arkadaşlarımızı hazırladık. Nihayetinde uzun bir çalışmanın sonunda Rizeli teveccühü şahsımızdan yana kullandı. Sorumluluğumuz büyük, toplumun bizden beklentileri çok fazla. Biz gece gündüz 24 saat istişare kurullarımızla birlikte bu sorumluluğun farkında olarak Rizeliye hizmet edeceğiz. Rizeli ‘ye hizmet etmekten de hiçbir zaman kendimizi geri tutmayacağız. Yaş çayın fiyatında, tarımsal faaliyetlerde her zaman önce olacağız. Rize'nin tüm STK’ları ile paydaşları ile birlikte Rize için ortak çalışmalarda öncü olacağız. Rize Ziraat Odası toplumun nezdinde eleştiri alan 'Ne iş yapar' gibi birçok söylemi biz toplumun gözünden sileceğiz. Çok iyi hizmetler yapacağız ve toplumun takdirini kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.
Çok iyi bir kadro kurduklarını vurgulayan Başkan Arslan “Mecliste görev alan 21 kişilik yönetimimizin 13 tanesi ilk defa yönetimde yer aldı. Bölgelerinde sevilen, güvenilir insanları biz aday gösterdik , Ziraat Odası’na kazandırdık. Ziraat Odası Yönetim kurulu çiftçinin kendisidir, toplumun içindeki kişilerdir. O kişilerle beraber Rize için elimizden geleni yapacağız.

İlk meclis toplantımızı yaptık ve ilk kararımız depremzedelere 200 bin TL'lik yardım ayırdık. Neye ihtiyaç varsa  Rize Valiliği koordinesinde takibini yapacağız. Rize'ye bir tarım market muhakkak yapacağız. Göreve geldiğimizde odamızdaki memurlara verdiğimiz ilk talimat üreticilerimizin kan grupları tespit edilsin, telefonları alınsın. Rize Ziraat Odasında tarımdan önce sosyal yapıdan bahsediyorum Rize'de kime kan ihtiyacı varsa bunu Rize Ziraat Odası üzerinden yapacak. Rize tarım marketlerimiz, toprak analizlerimiz su analizlerimiz tohum bankası çalışmalarımız devam edecek. Özellikleri Rize’deki kaçak çaya karşı çöp çay atölyelerinin, merdiven altı çayların takipçisi olacağız. Rize'de çayın gübresine süspansiyon isteyeceğiz. Çünkü gübre fiyatları oldukça yüksek. Yönetim kurulumuz dışındaki istişare kurulumuza jeoloji mühendisi, su, orman, ziraat mühendisi, hukuk, mali müşavirden oluşturacağız. İstişare kurulu, tarımsal konularda Rize'nin sosyal yapısı ile ilgili projeler ortaya koyacak. Çıkan projeleri Rize Ziraat Odası olarak takip edeceğiz ve gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

Üreticinin menfaatine olan konularda herkesin beraber olması gerektiğini vurgulayan Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan “Biz Rize’deki tüm kurumlarla beraber hepsinin menfaatine ne var ise orada topyekün birleşeceğimizin mesajını vermek istiyorum. Seçim sürecinde birçok siyasi partiyi ziyaret etmemin sebebi, bu şehrin menfaatine, üreticimizin menfaatine olan konularda hepimiz topyekün beraber olacağız. Siyasilerle müşterek çalışmak durumundayız çünkü biz tek başına Rize Ziraat Odası olarak yapabileceklerimiz bellidir. Bizim Ankara ayağımız çok güçlü olmak zorundadır. Bunu da şehrin dinamikleri ile paydaşları ile esnaf odaları, ticaret odaları ile beraber yapacağız. Şehirde bir bütünlüğü sağlama adına bizim önemli çalışmalarımız olacak. Her şey çiftçilerimiz için her şey Rizeli hemşehrilerimiz için olacak. Bize bu yolda toplumunda, STK'larında, çiftçilerin de destek vermesini istiyorum. Bizim tek siyasetimiz olan çay için mücadele vermeye, tüm Rizeli hemşehrilerimi bizimle beraber olmaya davet ediyorum. Böyle yaparsak başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK