RİZE HABER
Giriş Tarihi : 05-10-2022 12:02

Rize ve çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış olması bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi (Eskişehir hariç),HAVA DURUMU; YAĞIŞLARIN SAMSUN'UN DOĞUSU, ORDU, TOKAT, GİRESUN, TRABZON VE RİZE ÇEVRELERİ İLE ANKARA'NIN GÜNEY, AFYONKARAHİSAR'IN DOĞUSU VE KONYA'NIN KUZEY ÇEVRELERİNDE YER YER KUVVETLİ OLMASI BEKLENİYOR

Rize ve çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış  olması bekleniyor

Hava durumu; Yağışların Samsun'un  doğusu, Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Ankara'nın Güney, Afyonkarahisar'ın doğusu ve  Konya'nın Kuzey çevrelerinde yer yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz ile Konya'nın kuzeyi, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların Samsun'un doğusu, Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Ankara'nın güney, Afyonkarahisar'ın doğusu ve Konya'nın kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı bekleniyor.
Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden orta kuvvette; Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 21
İzmir: Az bulutlu 26
Adana: Parçalı ve az bulutlu 32
Antalya: Parçalı bulutlu 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 20
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. 20
Erzurum: Parçalı bulutlu 25
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK