RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-09-2022 19:37   Güncelleme : 19-09-2022 11:04

RİZE TİCARET BORSASI SEÇİMLERİNDE HASAN UZUN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Pandemiden dolayı bir çok oda seçimlerini ertelemişti. Rize Ticaret Borsası başkanlık seçimi 4 Ekimde yapacağı öğrenildi.

RİZE TİCARET BORSASI SEÇİMLERİNDE HASAN UZUN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

4 Ekim Salı 2022''de Rize Ticaret Borsası seçimlerinde Şehrimizin Tecrübeli İş adamı Bey çay yönetim kurulu başkanı Hasan Uzun Adaylığını açıkladı.

HASAN UZUN KİMDİR ?
1959 yılında Rize’de Akarsu Köyünde doğdu. Hasan Uzun ,İlkokula doğduğu köyde başladı. İlköğreniminin ardından tahsile devam etmeyip çalışma hayatına atıldı. Ailesinin yanında otomobil sanayinde çalışmaya başladı. 1986’da İstanbul’a gitti. İstanbul’da oto sanayiinde çalıştıktan sonra 1991’de İstanbul’dan Rize’ye gelip Beyçay adındaki çay fabrikasını kurdu ve bu tarihten sonra çay sanayisinde çalışmaya başladı.

Refah Partisinde Rize il başkan yardımcısı olarak görev yapan Hasan Uzun 1994’de Rize Belediyesi Belediye Meclis üyeliğine seçildi. Şevki Yılmaz’ın milletvekili seçimleri için belediye başkanlığından ayrılması üzerine belediye meclisinin yaptığı seçimle Rize Belediye başkanlığına seçildi. Yedi ay süreyle bu görevde bulundu.

Görev yaptığı dönemde yeni belediye binasının temeli atıldı, inşaatına başlandı ancak inşaat tamamlanmadan görevi Hızır Hop’a devretti.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK