RİZE HABER
Giriş Tarihi : 25-01-2023 22:07   Güncelleme : 25-01-2023 22:13

RİZE SİLAH FABRİKASI VE TERSANE PROJEMİZ ŞEHRİMİZE DEĞER KATAR.

Büyük Birlik Partisi Rize olarak, üretim, istihdam ve Ekonomimize katkı sağlayacak, şehrimize ve Ülkemize değer katacak Projelerin hayata geçirilmesi gayreti içindeyiz.

RİZE SİLAH FABRİKASI VE TERSANE PROJEMİZ ŞEHRİMİZE DEĞER KATAR.

RİZE SİLAH SANAYİ A.Ş.


Şehrimiz de büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz, Silah Fabrikası ve Tersane Projemiz,  2023 vizyonu kapsamında şehrimize kazandırılabilir.  Silah Fabrikası ile şehrimiz den ve  özellikle Ardeşen ilçemizde ki  sanatkar ustalarımız ile   son teknoloji makinalarla kurulacak Fabrikada en az  bin kişi istihdam edilebilir.  İnsanımızın silaha karşı ayrı bir ilgisi alakası var, bunlar değerlendirilip ekonomiye ve üretime kazandırılabilir. Ayrıca ilkel şartlarla ve kaçak yollarla yapılan silah imalat hanelerinin önünede geçilerek, Bu  insanlarımız da ceza evlerinde değil, fabrikada el sanatları ve yetenekleri üretim ile buluşmuş olur.

RİZE TERSANE A.Ş.
Tersane Projemizde Küçük ve orta ölçekli Balıkçı gemisi, Yat, tekne imalatı yapılabilir. Şehrimiz deniz ile iç içe,  yanıbaşımızda Trabzon da örnekleri var. Bizde Rize'mizde bu alanda üretim ve istihdam oluşturabiliriz. Her iki projemizde hedef İhracat odaklı olmalıdır. Hem iç piyasada hemde dış piyasada talepler karşılanabilir. Bu iki Firma Devletimiz Destekli ve Ortaklı , Özel sektör işbirliği ile Rize'mize kazandırılabilir.

Abdulkadir USTA
Büyük Birlik Partisi
Rize Merkez İlçe Başkanı
25.01.2023

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK