RİZE HABER
Giriş Tarihi : 13-05-2023 01:17

Rize Memur-Sen’den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milletvekili Avcı’ya Teşekkür

Memur-Sen Rize İl Başkanı Seyit Ali Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından memurlara yönelik temmuz ayında yapılacak zam açıklamasından sonra kamu barışının tekrar tesis edildiğini söyledi.

Rize Memur-Sen’den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milletvekili Avcı’ya Teşekkür

Memur-Sen Rize İl Başkanı Seyit Ali Yılmaz, Toplu İş Sözleşmesi ile kamu işçilerine yapılan yüzde 45 oranındaki zammın açıklanması ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma barışının önemli ölçüde bozulduğunu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz ayında en düşük memur maaşının; en düşük kamu işçisinin maaşından aşağı olmayacak şekilde düzenleneceğini açıklamasının ardından kamu barışının tekrar tesis edildiğini belirtti.

Kamu personeli arasında çalışma barışının sağlanması açısından, Memur-Sen camiası olarak, kamu görevlilerine iyileştirme yapılması konusunu ve 3600 Ek Gösterge düzenlemesindeki eksikliği sürekli gündemde tuttuklarını ve konunun Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karşılık bulduğunu ifade eden Memur-Sen Rize İl Başkanı Seyit Ali Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Temmuz ayında en düşük memur maaşı; en düşük kamu işçisinin maaşından aşağı olmayacak şekilde düzenlenecektir. En düşük memur maaşı da 22.000 TL’yi bulacak. Memurlarımız gönüllerini ferah tutsun. Biz çalışanımızın hakkının yenmesine de yenilmesine de izin vermeyiz’ ifadesiyle gereken adımı atmış olup, kamu personeli arkadaşlarımıza rahat bir nefes aldırmıştır.” dedi.

Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz 1 Mayıs’ta da Kamu Çerçeve Protokolü sonrasında Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından net bir şekilde ifade edilen; en düşük memur ile en yüksek memur arasındaki uçurumun büyüdüğü, işçi-memur kıyaslamalarının yeniden başladığı bir zeminde kamu görevlilerimizin alım gücünün yükseltilmesi için yapılan çağrı, verilen emek ve ortaya konulan mücadele karşılık bulmuştur.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “1. Dereceye inen ve şartları tutan tüm memurlarımızın 3600 ek gösterge hakkından yararlanabilmesini sağlayacağız” ifadesiyle 3600 Ek Gösterge düzenlemesindeki eksikliği giderileceğini ifade eden Yılmaz, kamu görevlilerinin alın terinin hakkını teslim eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu süreçte kendileriyle istişarede bulunduğumuz ve desteklerini esirgemeyen Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekilimiz Muhammed Avcı’ya Memur-Sen ailesi olarak teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK