RİZE HABER
Giriş Tarihi : 24-11-2022 14:57

Rize Memleket Partisinden Öğretmenlere Karanfilli Kutlama

Memleket partisi bugün il başkanı Muhittin Bayrak önderliğinde okulları ziyaret ederek öğretmenlere kırmızı karanfil taktim etti.

Rize Memleket Partisinden Öğretmenlere Karanfilli Kutlama

Esnaf ziyaretleriyle her zaman sahalarda görmeye aşına olduğumuz memleket partisi Rize il örgütü bugün de okullarda öğretmenleri ziyaret ederek kırmızı karanfil taktim etti. Program sonrası yazılı basın açıklaması yapan il başkanı Muhittin Bayrak 24 Kasım öğretmenler günü için kutlama mesajı yayınladı.


Bayrak: Ulu Önder Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği günü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Ülkenin geleceği için en önemli meslek öğretmenliktir. Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı olmadan huzur ve refah içinde öğrencilerle bir araya gelmesi verimi artırma açısından son derece önemlidir. 


Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.  Eğitim bir kova doldurmak değil, ateş yakmaktır. Öğretmenlerimiz çocuklarımız için bir kıvılcım, bir ilham perisi, yol gösterici bir rehber ve bilginin sönmeyen mumu gibidir. Günün anlam ve önemi üzerine bugün öğretmenlerimize kırmızı karanfil taktim ederek onları ne kadar sevdiğinizi, bizim için ne kadar değerli olduklarını bir nebze dahi olsa hissettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik, dünyaya daha fazla eğitimli bir nüfus kattığı için en asil mesleklerden biri olarak kabul ediyoruz. Öğretmenler, bilgi ve bilgeliği yaymak için kariyerlerini seçen nadide kişiler olduğunun bilinciyle saygı duyulması gerektiği kanaatindeyiz. Unutmayalım ki Ülkeyi gelişmiş aşamaya, aydınlık yarınlara ancak liyakatli, işini seven öğretmenler getirebilir. Bunun için doğru rehberlik ve vizyonla iyi eğitimli liyakat esaslı olmalıdırlar. Bilinmelidir ki Bir öğretmen öğrencilere sadece ders kitaplarındaki dersleri öğretmekle kalmaz, aynı zamanda bir çocuğu sosyal olarak sorumlu bir kişi haline getirir. Sorumlu bir öğrenci yetiştirebilmek ancak bilimin ışığında liyakatli öğretmenler ile mümkün olacaktır. Liyakatli öğretmenler Öğrencileri için her zaman rol modeldirler ve bir bütün olarak toplum tarafından saygı görürler. Bu yüzden Öğretmenler Günü, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki kuvvetli ilişkiyi kutlamaya aracı olur. Başarılı insanlar yetiştirmek için öğrencilere verilen değerli katkılarından dolayı takdir edilmesi ve teşekkür edilmesi gereken kişiler öğretmenlerimizdir. Çocuklar, zamanlarının çoğunu evde değil de okulda geçirdikleri için genellikle öğrencilerin ikinci anneleri, babaları öğretmenler olmuştur. Her öğretmenin en iyi niteliğini ve öğrettiği en değerli dersleri anmak için Öğretmenler günü özenle kutlanmalı, sınavlarla sınıflandırmamalı, aralarında ayırımcılık yaratacak metotlardan vazgeçilmelidir.

Öğretmenlik zaten uzmanlık gerektirir, ayrıca sınava tabi tutmak anlamsız ve kasıtlıdır. Öğrenci yetiştirmek siyasi ideolojiler çerçevesinde olmamalıdır. Bizler Ulu önder Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda, emekli bir öğretmen olan genel başkanımız muharrem İnce’nin yol gösterici liderliği çerçevesinde ve memleket partimizin tüzük rehberliğinde Yaratıcı, yenilikçi, sorgulayan, sorun çözen ve özgür karakterli çocuklar yetiştirme kendimize görev biliyoruz.

Çocuklarımızı Milli kültürünü, dilini ve tarihini çok iyi bilen ve bunları özümsemiş, Her türlü̈ ayrımcılığa karşı çıkan, Kültürel ve sanatsal gelişimi hedefleyen, Empati kurabilen, kendini başkalarına karşı sorumlu hisseden, yetkinlikleri edinmiş. Hayvanları, doğayı ve gezegeni koruma ve sürdürülebilir çevre bilincine sahip, Üretim odaklı ve aynı zamanda bilinçli bir tüketici haline gelmiştir. Okuryazarlığı yapabilen, Sporu yaşamının bir parçası haline getirmiş, Kendi kendine yetebilen nesiller olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız.  Eğitimde fırsat eşitliğini benimseyerek tüm çocuklarımızın parasız ve nitelikli eğitim almalarını sağlayacağız.


Öğrenciyi yaşama ve çağın gereklerine hazırlayacak içeriklere ve kazanımlara odaklanacağız. Çağdaş, demokratik, laik, bilimsel, bireysel yeteneklerini ve ilgi alanlarını geliştirebilecekleri bir eğitim programı oluşturacağız. En başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere genel başkanımız Mmuharrem İnce’nin ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenlik günü kutlu olsun.

AdminAdmin