RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-03-2023 23:08

RİZE DE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Yasin Temel, Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, ilçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Ali Güngör, Rize Sahil Güvenlik Bot Komutanı Astsubay Başçavuş Kürşat Taştan, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Jandarma komutanları ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

RİZE DE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Seçim güvenliğinin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Çeber, vatandaşların huzur ve güven ortamı içerisinde oy kullanmalarını sağlamak, seçim öncesinde ve sonrasında herhangi bir aksaklığa, olumsuz bir duruma ya da güvenlik zafiyetine meydan vermemek için gerekli çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Vali Çeber, daha önceki seçimlerde elde ettikleri tecrübeden istifade ederek bu seçimlerde de büyük bir dikkat ve özenle çalışmaları yürüterek sorumluluklarını yerine getireceklerini dile getirdi. Seçim sürecinin başlamasıyla birlikte seçim sürecinden seçim gününe, seçimden sonrasıyla ilgili yürütülecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı’da seçim güvenlik terbileriyle ilgili geniş bir sunum yaparak bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı katılımcıların soru, görüş ve önerileriyle son buldu.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK