RİZE HABER
Giriş Tarihi : 22-03-2023 21:33

RİZE BELEDİYESİNE AİT SERADA ÖĞRENCİLERİMİZ HEM GEZİYOR HEM İNCELİYOR HEM DE UYGULAMA YAPIYOR

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Engindere Mahallesinde yer alan ağaç, meyve fidanı, tıbbi ve aromatik 300 tür bitki yetiştirilen Rize Belediyesine ait Sera Alanını Kurtuluş İlkokulu Öğrencileri ile birlikte ziyaret etti.

RİZE BELEDİYESİNE AİT SERADA ÖĞRENCİLERİMİZ HEM GEZİYOR HEM İNCELİYOR HEM DE UYGULAMA YAPIYOR

21 Mart Orman Haftası münasebetiyle düzenlenen ziyarette öğrencilerimiz sera alanında fidan dikimi yaparken, aşılama konusunda da uygulamaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu.


Rize Belediyesinin Engindere mahallesinde bulunan 14 dönümlük 4 adet sera ve açık alan bahçelerinde 300 bitki türü yetiştirilen Sera alanını merkez ilçede yer alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz düzenli aralıklarla ziyaret ediyor. Öğrencilerimizin hem inceleme hem de uygulama yapma fırsatı buldukları ziyaretlerde Rize Belediyesi Sera Alanından sorumlu Hatice KAZANCI tarafından katılımcılara bilgilendirmeler yapılıyor.

Bilindiği gibi günlük hayatta toprakla uğraşmanın beden ve zihin sağlığımıza yaptığı olumlu katkılar günümüzde araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.  Doğa-insan ilişkisini güçlendirmek, öğrencilerimizin toprakla uğraşmalarını, üretmekten haz duymalarının sağlamak amacıyla Rize Belediyesine ait sera alanları öğrenci ve öğretmenlerimizin ziyaretine açılmıştır.

Öğrencilerin meyve ve sebzeleri tanımasını, meyve ve sebzelerin nasıl yetiştikleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve toprakla 
buluşmaları, ürünlerin üretim aşamalarını birebir gözlemlemeleri maksadıyla sera alanımız ziyaret edilebilir.
Öğrencilerimize bu fırsatı verdikleri için başta Rize Belediye Başkanımız Sayın Rahmi METİN olmak üzere Rize Belediyesi yetkililerine eğitim camiamız adına çok teşekkür ediyoruz.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK