RİZE HABER
Giriş Tarihi : 19-03-2024 08:33

Rize Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

RİZE AK PARTİ İL BAŞKANI HİKMET AYAR ; “109 YIL ÖNCE MİLLETİMİZİN VATAN SÖZ KONUSUYSA GERİSİ TEFERRUATTIR. YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM! ŞİARIYLA ORTAYA KOYDUĞU İRADE NETİCESİNDE ÇANAKKALE’NİN ASLA GEÇİLEMEZ OLDUĞU TÜM DÜNYAYA KANITLANMIŞ OLDU DEDİ

Rize Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

İl Başkanı Hikmet Ayar mesajında şu ifadelere yer verdi; “109  Yıl önce milletimizin vatan söz konusuysa gerisi teferruattır. Ya İstiklal, Ya Ölüm! şiarıyla ortaya koyduğu irade neticesinde Çanakkale’nin asla geçilemez olduğu tüm dünyaya kanıtlanmış oldu. Çanakkale Zaferi, tarihin akışını değiştirerek, Kurtuluş savaşımızın da habercisi olmuş, Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik, istiklal ve istikbal mücadelesi vatan topraklarının kurtuluşu için gereken milli ruhu ortaya çıkarmıştır. Muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın neticesinde kazanılan bu büyük zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin tüm imkansızlıklara rağmen verdiği topyekün mücadele ile tarihin sayfalarında altın harflerle yerini almıştır. Benzerine az  rastlanan kahramanlık destanının canla, kanla, imanla yazıldığı Çanakkale, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur. Bugün bizlere düşen görev; her karışı şehit kanlarıyla sulanan ve bize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Bu kahramanlık destanını gelecek nesillere aktarmak ve bu ecdat emaneti toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Vatanımız, bayrağımız, istiklâlimiz söz konusu olduğunda Çanakkale’de olduğu gibi aynı ruh ve şuur ile birbirimize kenetlenmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu bir ecdadın mensupları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden, özgürlüğümüzden bizi biz yapan bütün değerlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Devletimiz bugün de ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır Cenab-ı Hakk ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlara fırsat vermesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK