KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-05-2024 00:12   Güncelleme : 12-05-2024 00:35

RİMER El Sanatları Klübü Sergisi Büyük Beğeni Topladı

(RİMER) Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği El Sanatları Kulübü Feneryolu Halk Eğitimi Çini, Dikiş, Porselen Kurslarının Sergisi Dernek Merkezinde açıldı..

RİMER El Sanatları Klübü Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Haber : Yasemin Özçelik 
Açılışı Dernek Başkanı Ergün Kolçak,  Feneryolu  Halk Eğitim Müdürü Mustafa Kemal Topaloğlu ve Müdür Yardımcısı Cemile Samancı Hanımefendi kursiyerler ve ziyaretçiler birlikte yaptılar.

1 yıllık çalışmaların sergilediği Çini boyama , porselen boyama ve dikiş kurslarının eserleri 4 gün boyunca dernek merkezinde halkın beğenisi topladı.

Dernek Başkanı Kolçak; Çini Boyama kursu Eğitmeni Sibel Yavuz Korman'a, Porselen Boyama Eğitmenimiz İkbal Tecimer'e, Dikiş Kursu Eğitmenimiz Fatoş Taşpınar' teşekkür ederek kursiyerlerin belgerini sundular.

4 gün boyunca açık olan sergi 09_12 Mayıs tarihleri arasında " Rizelilerin  Sıcak Çay Evi"  RİMER'de Çay sohpet ve horon ile coşku dolu bir sunum gerçekleştirdi.

RİMER de fotoğraf kulübü, bağlama kursu ve  horon kursu ise halen devam etmekte
Türk Müziği koro kursu ise Şef Ayşen Mumcu önderliğinde 25 Mayıs'ta Ata Baba ocağı Rize de konser ve sergi  sunumunu gerçekleştirecek.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK