RİZE HABER
Giriş Tarihi : 03-11-2022 21:24

Prof. Dr. Ali Bilgin, Samsun Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Atandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi önceki dönem Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Ali Bilgin, Samsun Üniversitesine Rektör Yardımcısı olarak atandı.

Prof. Dr. Ali Bilgin, Samsun Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Atandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)’de dekan yardımcılığı, genel sekreterlik ve rektör yardımcılığı görevlerinin dışında birçok komisyonda görev alan ve TÜBİTAK ile YÖKAK’ta da çeşitli kurul ve komisyonlarda görevde bulunduktan sonra 15 yıllık RTEÜ serüvenini 2022-2023 akademik yılı öncesinde sona erdirerek Samsun Üniversitesine geçen Prof. Dr. Ali Bilgin, bu üniversitede rektör yardımcılığı görevine atandı.

PROF. DR. ALI BİLGİN KİMDİR?

1973 yılında Rize’nin İkizdere ilçesinde doğdu. Üniversite eğitimini 1997 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitede 1998 yılında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2000 yılında yüksek lisansını, 2004 yılında da doktorasını tamamladı. 2007 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne geçiş yaptı ve Dr. Öğr. Üyesi olarak göreve başladı. Aynı üniversitede 2010 yılında Doçent, 2015 yılında da Profesör unvanı aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde; Rektör Vekilliği, Rektör Yardımcılığı, Üniversite Genel Sekreterliği, Tübitak BİDEB Danışma Kurulu Üyeliği, Üniversitelerarası Kurul Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı görevlerinin yanında FEDEK Değerlendirme Takım Üyeliği, YÖKAK Değerlendirme Takım Üyeliği, BAP Komisyonu Başkanlığı, Kalite Koordinatörü, Çay İhtisaslaşma Koordinatörü, Dokap Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Kurul Başkanlığı ve Üyeliği, Ulusal Çay Konseyi Danışma Kurulu Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu Üyeliği gibi çok sayıda kurul ve komisyonlarda görev aldı.

2022 yılında Samsun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümüne geçiş yaptı ve halen bu üniversitede görev yapmakta olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK