RİZE HABER
Giriş Tarihi : 02-07-2024 17:38

Pazar Kaymakamı Mustafa Akın Yükseova’ya, Hınıs Kaymakamı Hamza İnam Pazar’a Atandı

Rize’nin Pazar ilçe Kaymakamı Mustafa Akın, Hakkari’nin Yüksekova İlçesine atandı. Pazar’a ise Erzurum ili Hınıs Kaymakamı Hamza İnam atandı.

Pazar Kaymakamı Mustafa Akın Yükseova’ya, Hınıs Kaymakamı Hamza İnam Pazar’a Atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Hakkari ili Yüksekova İlçesine atandı. Pazar’ın yeni Kaymakamı ise Erzurum ili Hınıs Kaymakamı Hamza İnam oldu.

Resmi Gazete’de yer alan atamaların Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldığı kaydedildi.

HAMZA İNAM KİMDİR?

1989 yılında Zonguldak ili Devrek ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Devrekte tamamladı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ nden mezun oldu. Memuriyet hayatına 2014 yılında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Müfetttiş Yardımcısı olarak başlamış akabinde 2015 yılında İçişleri Bakanlığı’ nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Zonguldak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yapmıştır.

Kaymakam İnam, Çanakkale/Çan ve Ankara/Haymana ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Müfettişliği stajını tamamladı. Akabinde Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev aldı. Yabancı dil eğitimini almak ve mesleki bilgi artırımı amacıyla İngiltere’de Sheffıeld Üniversitesi’nde eğitim gördü. 103. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla bitirerek 07.03.2017 tarih ve 4373 sayılı onayla Almus Kaymakamlığında vekâleten, 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle asaleten atanmasının ardından iki buçuk yıl Almus Kaymakamlığı, 8 Ağustos 2019 yılından itibaren 2 yıl Susuz Kaymakamlığı görevini yürüttü.

20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan 19.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Hınıs Kaymakamlığına atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

hamza-inam.jpg

MUSTAFA AKIN KİMDİR?

Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, 1981 yılında Konya'da doğdu. Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra sırasıyla, bir yıl süreyle TEDAŞ'ta, üç yıl süreyle Türkiye İş Kurumu'nda ve yine üç yıl süreyle Maliye Bakanlığında kamu hizmetlerinde bulunduktan sonra, 2011 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Bir yıl süre ile İngiltere University of Sheffield'da yabancı dil eğitimi aldı. Daha önce sırasıyla Burdur-Çeltikçi, Tokat-Artova, Burdur-Kemer, Çanakkale-Bozcaada ve Bayburt-Aydıntepe İlçe Kaymakamlıkları ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevlerini üstlenen Akın, 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Pazar ilçesine atanmış ve 20.09.2021 tarihinde görevine başlamıştır.

Kaymakam Mustafa Akın, evli olup, iyi dercede ingilizce bilmektedir.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK