RİZE HABER
Giriş Tarihi : 26-11-2022 19:51

Ovit Tünelinde Trafik Tek Tüpten

Kapatılan Tüpte Onarım Çalışmasına Neden Başlanmıyor

Ovit Tünelinde Trafik Tek Tüpten

Türkiye'nin yapımı tamamlanan en uzun tüneli olan Rize ve Erzurum karayolu üzerinde Ovit Dağı'nda bulunan Ovit Tüneli’nde altyapı bakım ve onarım çalışmaları için İkizdere-İspir yönündeki tüp 1 Kasım tarihinde ulaşıma kapatılmıştı.

      Rize Valiliği’nden 1 Kasım 2022 tarihinde yapılan açıklamada, çalışmaların devamı müddetince ulaşımın diğer istikametten iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanacağı belirtilerek, “Güzergâhı kullanacak sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verilmişti.

     1 Kasım 2022 tarihinde kapatılan İkizdere gidişindeki sağdaki tüpte henüz bir çalışmanın olmaması yöre insanını da endişeye sevk ediyor.’’ yaklaşık 1 ay oldu Tünel kapatıldı ama henüz hiçbir çalışmanın başlamaması üzüntü verici. Tünelin zemin asfaltında oynama tespit edilmiş ve bu yüzden ulaşıma kapatılmıştı. Bugüne kadar niye çalışma başlamadı bilinmiyor. Tünel onarımına ne zaman başlanacak.Karayolları yetkililerini daha duyarlı olmaya davete diyoruz’’ dediler.

Haber: İsmet Kösoğlu

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK