RİZE HABER
Giriş Tarihi : 29-08-2022 17:13

Muhittin Bayrak: “Bu Söylemleriniz Beni Haklı Çıkardı”

Memleket Partisi Rize İl başkanı Muhittin Bayrak, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Rize’nin kurtuluşu ile ilgili söylemlerine sert tepki gösterdi.

Muhittin  Bayrak: “Bu Söylemleriniz Beni Haklı Çıkardı”

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak açıklamasında, “Yaklaşık bir yıl önce göreve gelir gelmez Memleket Partisi iktidarında yapacağımız işleri sıralamamıştık. Bunların en başında gelenlerden birinin adınızı Rize Kültür Müdürlüğü binasından kaldıracağımızı, oraya isim olarak yakışan “Atatürk Kültür Merkezi” olarak değiştireceğimizi söymemiştik. Şimdi bu söylemlerinizle ne kadar tarih bilginizin eksik olduğunu anlamaktayız. Bu nedenle isminizi Kültür Müdürlüğünden kaldırılması isabetli olacaktır” dedi.
Siz Ancak Tarih Bilmeyenleri Kandırabilirsiniz
Başkan Bayrak açıklamasında, “Rize’ nin kurtuluşunda tek kurşun dahi atılmadı diyen biri ya tarih bilmiyordur ya da kasıtlı olarak tarihi çarpıtıyordur. Rize’de muhtelif yerlerde olsa da Askoroz ve İyidere’ de mevkilerinde çatışmalar yaşanmıştır. Toprakları kanlarla sulanmış, kahramanlık destanları yazılmış, Atalarımızın canla-başla verdiği onca savaş sonrası şehirlerimizden düşmanları tamamen arınmasını kutlamayacağız da senin doğum gününü mu kutlayacağız. 2 Mart Rize’nin kurtuluşudur, şehitlerimiz adına bunu biz diyoruz, 24Şubat Trabzon’ un kurtuluşudur, gaziler adına biz diyoruz. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşudur. Atatürk ve silah arkadaşları adına biz diyoruz. Kurduğunuz bu talihsiz cümleleri sert bir dille kınıyoruz” dedi

AdminAdmin