RİZE HABER
Giriş Tarihi : 13-03-2023 22:55

MHP İl Başkanı İhsan Alkan’dan Havalimanı Açıklaması

‘’Rize-Artvin Havalimanı Önemli Bir Boşluğu Doldurmuştur’’

MHP İl Başkanı İhsan Alkan’dan Havalimanı Açıklaması

MHP İl Başkanı İhsan Alkan Rize-Artvin Havalimanı bugüne kadar önemli bir boşluğu doldurmuştur dedi.

     Son günlerde yerel bölge basınında Havalimanı hakkında çıkan olumsuz haberler hakkında suskunluğunu bozan MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan sosyal medya sayfasında bir açıklamada bulundu. Alkan açıklamasında’ ’Rize-Artvin Havalimanı hakkında 14 Mayıs 2022 tarihinde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sn. İlham Aliyev'in katılımlarıyla hizmete sunulan Rize-Artvin Havalimanı; açıldığı günden bugüne kadar oluşturduğu potansiyelle bölgemizde önemli bir açığı kapatmıştır.

  10 aylık süreçte yüz binlerce yolcu kapasitesiyle bölgemize artı değer katan Rize-Artvin Havalimanı'nın birtakım odaklar tarafından engelleme ve ön kesme girişimleri ile karşı karşıya olduğunu üzülerek görmekteyiz. Rize-Artvin Havalimanı'nda sefer sayılarının azlığı nedeniyle vatandaşlarımız mağdur bırakılmaktadır. Talep olmasına rağmen hala sefer sayılarının arttırılmaması bizleri düşündürmektedir. Özellikle yaz aylarında havayolu firmalarının ek sefer taleplerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından olumlu yanıt verilmemesi izaha muhtaç bir konudur.

 Yetkilileri, saydığım ve sayamadığım birçok mağduriyetin giderilmesi noktasında kararlı durmaya davet ediyorum. Bölge insanımızın yıllarca hayalini kurduğu ve Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın memleket sevgisinin sonucunda açılan Rize-Artvin Havalimanı, bir takım odakların insiyatifine bırakılamaz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı beyan ediyor, tüm vatandaşlarımızı şehrimizin geleceği için duyarlı olmaya davet ediyorum’’ dedi

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK