RİZE HABER
Giriş Tarihi : 26-04-2024 11:13   Güncelleme : 26-04-2024 11:26

"Küçük ayrıntılar bazen çok güzel oluyor" Rizeli Stajyer Hemşire İrem Dinç , Servisteki duvarlara çizdiği resimlerle hasta çocukları mutlu ediyor

Rize Merkez Çay Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören stajyer Hemşire İrem Dinç, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Çocuk Cerrahi Servisi'nde staj yaparken duvarlara çizdiği çizgi film karakterleriyle hasta çocukları mutlu ediyor.

Hemşirelerin teklifi üzerine başlayan projede, Dinç ve diğer stajyerler servis duvarlarını rengarenk boyayarak, hastaların ve ailelerin memnuniyetini kazanıyor. Hemşireler ve doktorlar tarafından desteklenen bu girişim, çocukların hastanede daha mutlu vakit geçirmesine ve ağlamalarının azalmasına katkı sağlıyor. 

Çocukların sevdiği çizgi film karakterleri ile aynı koridorlarda olmaları onları mutlu ediyor ve ağlamaları en azından ertelenmiş oluyor


Oğlunun sünneti için Çocuk Cerrahi Servisi'nde bulunan Mehmet Mustafa Telci, sünnet öncesinde çocukla beraber duvarlarda yer alan tüm karakterler hakkında konuşarak korkusunu azalttıklarını ve bu durumdan çok memnun olduklarını ifade ederek "Oğlumuzun sünnetini yaptık. Sağ olsun buradaki arkadaşlar da yardımcı oldu. Gayet memnunuz şu anda. Vallahi kimin aklına geldiyse çok güzel olmuş. Özellikle şu boyama işini yapan kızımızın eline emeğine sağlık. Küçük ayrıntılar bazen çok güzel oluyor. Vallahi bizimkinin ilgisini çekti" dedi.

Serviste boya tadilatının başladığı sırada hemşirelerin kendi arasında ki servisi eğlenceli hale getirme hayali sohbetlerini duyan stajyer hemşire Yaren İrem Dinç, kendisinin resim çizme yeteneği olduğunu söyledi. Dinç "Servis yeni boyanıyordu o sıralar. Hani keşke biraz daha süslü olsa gibisinden konuşmalar oldu hemşirelerle. Ondan sonra ben de böyle bir şey yapabileceğimi söyledim. İşte küçüklüğümden beri uğraştığımı söyledim. Sonrasında böyle bir şeye kalkıştık. İlk önce hemşirelerle beraber yeni yeni boyalar alarak başladı. Sonra işte doktorlar da yardım ettiler. Öyle böyle gelişti yavaş yavaş. Şimdi fotoğraf çekiyorlar, çocukları burada daha çok eğlendiriyorlar, oynatıyorlar. Hani çocukların da odağı genelde duvarlar oluyor, karakterler oluyor. Bu yüzden de hani ağlamaları en azından ertelenmiş oluyor.
"Burası daha çok küçüklerin olduğu bir yer, daha çok eğlenilmesi gereken bir yer"
 Hoşuma gidiyor yaptığım şeyin böyle güzel bir şekilde karşılanması, hani beğenilmesi" diye konuştu.

 

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK