RİZE HABER
Giriş Tarihi : 10-07-2024 18:32

KTÜ ve SGK'dan Emeklilere Özel İş Birliği Protokolü

Emekliler Yılı kapsamında imzalanan protokol ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, emeklilere üniversitenin sunduğu birçok hizmet ve etkinlikten ücretsiz veya indirimli olarak faydalanma imkanı sunuyor.

KTÜ ve SGK'dan Emeklilere Özel İş Birliği Protokolü

Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen Emekliler Yılı çerçevesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü iş birliği ile Trabzon’da emeklilere yönelik yeni bir proje başlatılıyor. Protokol imza töreni, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdem Akbay’ın katılımıyla KTÜ Rektörlük Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

KTÜ ile Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arasında ‘Emekliler Yılı’ kapsamında emekliye öncelik ve ayrıcalık tanıyan iş birliği protokolü KTÜ Rektörlük Toplantı Salonu'nda KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdem Akbay arasında imzalandı.

KTÜ ile Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından imzalanan bu protokol ile emeklilere, üniversitenin sunduğu pek çok hizmet ve etkinlikten ücretsiz veya indirimli olarak faydalanma imkânı sağlanacak.

Eğitim programları, sosyal tesisler ve spor olanakları gibi birçok alanda emeklilere özel ayrıcalıklar sunan bu kapsamlı iş birliği ile taraflar protokol kapsamında iş birliği içinde çalışacak ve etkinlikleri en iyi şekilde gerçekleştirmek için gerekli destek ve kolaylıkları sağlayacak.

İmzalanan bu protokol ile KTÜ, emeklilere yönelik çeşitli eğitim programları ve sosyal olanaklar sunmayı taahhüt ediyor. Bunlar arasında, “Üçüncü Yaş Üniversitesi”, “Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi” ve “Sürekli Eğitim Merkezi” programlarının açılması veya mevcut programların genişletilmesi bulunuyor.

Emeklilere yönelik çalıştay, panel, sempozyum ve konferanslar düzenlenecek; yabancı dil eğitim programları ve uzaktan eğitim programları da ücretsiz veya indirimli olarak sunulacak.

Ayrıca, üniversitenin sosyal tesisleri, spor tesisleri ve kütüphanelerinden emeklilerin faydalanabilmesi için kolaylık sağlanacak.

Emeklilere sağlanan ayrıcalıklar ve düzenlenecek faaliyetlerle ilgili bilgilendirmeleri SGK İl Müdürlüğü yapacak. Bu bilgilendirmeler, “Emekliler Yılı” kapsamında hazırlanan internet sitesi ve diğer iletişim kanallarında yayımlanacak.

Üniversite ile iş birliği içinde çalıştay, panel, sempozyum ve konferans gibi etkinliklerin duyurulması, fiziki mekân temini ve konuşmacı sağlanması gibi konularda SGK İl Müdürlüğü tarafından destek verilecek.

Bu protokol, emeklilerin hayat kalitesini artırmayı ve onların topluma daha aktif bir şekilde katılımlarını sağlamayı hedefliyor.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK