RİZE HABER
Giriş Tarihi : 23-03-2023 00:15

Kendirli Belediyesi Ramazan’da İftar Programlarını İptal Etti

Bu gece başlayacak olan Mübarek Ramazan ayı nedeniyle Rize’nin Kendirli Belde Belediyesinden önemli ve insanı bir karara imza atıldı.

Kendirli Belediyesi Ramazan’da İftar Programlarını İptal Etti

Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar geleneksel hale gelen ve Beldede her ramazanda uygulanan sokak iftar programlarının kaldırıldığını ve iftarlık gıda maddelerini deprem bölgelerine gönderileceğini söyledi.

Başkan Alaettin Serdar, yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen ve kendi döneminde başlayan sokak iftar programlarının iptal edildiğini belirterek, “Bu yıl sokak iftar programını iptal ettik. Burada kullanacağımız malzemelerimizi deprem bölgesindeki illere göndereceğiz. Ülkemizde millet olarak 11 ilimizde yaşanan acılar ve kayıplar varken, belediye olarak bu acılara ve yaralara merhem olma adına ramazan boyunca kullanacağımız gıda maddelerini deprem bölgesine gönderme kararı aldık” dedi.

Belediye Başkanı Serdar, vatandaşların da taleplerinin bu yönde olduğunu kaydederek, duyarlılıklarından dolayı Kendirli halkına ve tüm hemşehrilerine teşekkür ederek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK