FUTBOL
Giriş Tarihi : 28-01-2023 23:16   Güncelleme : 28-01-2023 23:46

İLK KADIN MİLLİ HAKEMİMİZ : LALE ORTA ,MHK'NIN İLK KADIN BAŞKANI OLUYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlığından istifa eden Sabri Çelik ve ekibinin yerine eski hakem Lale Orta'nın geleceği iddia edildi.

İLK KADIN MİLLİ HAKEMİMİZ : LALE ORTA ,MHK'NIN İLK KADIN BAŞKANI OLUYOR

TFF’nin Lale Orta ve yeni MHK üyelerini resmen açıklaması bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sabri Çelik’in istifası üzerine vakit kaybetmeden harekete geçen, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, birçok adayla görüştü. Lale Orta ile yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı. Lale Orta’nın geçici olan bu görevi kabul ettiği öğrenildi.

Yapılan toplantıda MHK yönetimi de masaya yatırıldı. Eski MHK yönetiminden de bazı isimlerin yer alacağı Merkez Hakem Kurulu’nda yeni isimler üstünde mutabakata varıldığı zaman TFF’nin Lale Orta ve yeni MHK üyelerini resmen açıklaması bekleniyor.

İLK KADIN MHK BAŞKANI OLACAK

Lale Orta, Merkez Hakem Kurulu’nun ilk kadın başkanı olacak. Mehmet Büyükekşi’nin göreve gelmesiyle birlikte kadın yöneticiler TFF yönetiminde daha çok görev almaya başlamıştı.

MHK’nin başına da kadın bir yönetici getiren Büyükekşi ve yönetimi, tarihte bunu ilk kez yapan yönetim olacak. Yeni MHK’nin görevi Haziran ayındaki genel kurula kadar sürecek.

FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta’nın pazartesi gününden itibaren göreve başlaması bekleniyor.

İlk kadın milli hakemimiz: Lale Orta, Merkez Hakem Kurulu’nun ilk kadın başkanı olacak

Türk futbol oyuncusu, antrenör ve teknik direktördür. Ayrıca Türkiye'de futbol üzerine doktora yapan tek kadındır. Avrupa'nın ilk FIFA kokartlı kadın hakemidir.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK