RİZE HABER
Giriş Tarihi : 10-01-2023 22:01

GÜREŞÇİ; ÇAYELİ BAKIR İŞLETMELERİNİN REZERV DURUMU İLE AÇIKLAMASINDA BİR SÜRE DAHA ARAMA OPERASYONLARININ DEVAM EDECEĞİNİ AÇIKLADI

Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi, kent merkezindeki bir restoranda "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlenen programda, 40 yıldır çalıştıklarını, bu süre içerisinde yaklaşık 27 milyon ton cevher üretimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

GÜREŞÇİ; ÇAYELİ BAKIR İŞLETMELERİNİN REZERV DURUMU İLE AÇIKLAMASINDA BİR SÜRE DAHA ARAMA OPERASYONLARININ DEVAM EDECEĞİNİ AÇIKLADI

ÇAYELİ BAKIR BASINI UNUTMADI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Çayeli Bakır İşletmeleri, Rize’de görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi, katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkür etti.


ÇAYELİ BAKIR’IN REZERV DURUMU
Güreşçi, Çayeli Bakır İşletmelerinin rezerv durumu ile ilgili bilgi verdi. Bir süre daha arama operasyonlarının devam edeceğini açıkladı.

ÇUKURCA’DA SONDAJ DEVAM EDİYOR
Çayeli Bakır’ın Hakkari Çukurca'da maden sondajı devam ediyor. Çalışmalardan olumlu sonuçlar alınıyor.
Güreşçi, yakın zamanda Hakkari’deki Rizeli nüfusunun artabileceğini söyledi.

Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi, "2022 yılındaki ihracat rakamımız 102 milyon dolar olarak gerçekleşti" dedi.
Çayeli Bakır İşletmeleri Rize merkezinde bulunan bir restoranda '10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü' nedeniyle gazetecilerle bir araya geldi. Düzenlenen programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi, madendeki kazımlar sonucu rezerv miktarlarının azalmasına rağmen 2022 yılında 102 Milyon dolarlık ihracat yaptıklarını söyledi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK