RİZE HABER
Giriş Tarihi : 26-12-2022 20:08   Güncelleme : 26-12-2022 20:15

ERZİNCAN-RİZE DEMİRYOLU PROJESİ OLMAYACAK CANİKLİ'DEN RİZE'Yİ ÜZEN HABER

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NURETTİN CANİKLİ, SON GÜNLERDE RİZE’YE KAYDIRILDIĞI İDDİA EDİLEN ERZİNCAN-TRABZON DEMİRYOLU PROJESİNDE BİR GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİNİN SÖZ KONUSU OLMADIĞINI SÖYLEDİ

ERZİNCAN-RİZE DEMİRYOLU PROJESİ OLMAYACAK  CANİKLİ'DEN   RİZE'Yİ ÜZEN HABER

Gümüşhane’de partisi tarafından düzenlenen “2023’e doğru Şehir Buluşmaları” programına katılan Canikli, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.


Erzincan-Trabzon demiryolu projesi ile ilgili bir gazetecinin sorduğu soruyu cevaplayan Canikli, iddia edildiği gibi demiryolu projesinin başka şehirlere kaydırılmasının söz konusu olmadığını belirterek, “Demiryolunun başka yerlere kayması söz konusu değil. Bizim baştan beri düşüncemiz sahilden gelecek bir hattın kurulmasıydı ama ilk fizibilitede Samsun’dan Sarp’a kadar ciddi bir istimlak bedeli ortaya çıktığı için iller doğrudan içerden hatlarla bu demiryolunu alacak.

Trabzon-Erzincan projesi devam ediyor. Herhangi bir sorun yok. Devlet kayıtlarında resmi olarak yer alan ve bu şekilde isimlendirilen bir proje. Dolayısıyla değiştirilmesi ya da başka bir yere kaydırılması söz konusu olamaz” dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK