RİZE HABER
Giriş Tarihi : 29-10-2022 20:39

Eğitim-Bir-Sen Rize Şube Başkanı Seyfettin Afacanlar 29 Ekim Kutlama Mesajı

Egemen millet, bağımsız Türkiye, güçlü Cumhuriyet

Eğitim-Bir-Sen  Rize Şube Başkanı Seyfettin Afacanlar 29 Ekim Kutlama Mesajı

Cumhuriyet, dünden bugüne, yediden yetmişe, kadını ve erkeğiyle milletimizin olağanüstü çabasıyla verdiği milli mücadelenin bağımsız devletle taçlanmasıdır. Tarihte hiçbir zaman esarete rıza göstermeyen, tahakküme zerre tahammül etmeyen milletimiz, emperyalist işgal çabalarına ve oyunlarına karşı şehadet bilinciyle girdiği tüm savaşlarda zafer kazanmış, egemen millet, bağımsız devlet düşüncesinden hiçbir zaman vazgeçmemiştir.
Cumhuriyet, egemenliğin kayıtsız şartsız millete dayandığı, kültürel kodlarımızı taşıyan ve yaşatan medeniyet değerlerimizi tüm dünyaya karşı temsil eden milli iradeyle şekillendiği dönemlerde çok daha güçlü olmuş, dünyaya güçlü mesajlar vermiştir. Cumhuriyet ancak      cumhurla birlikte güçlüdür.
Milletimizin tarih sahnesinde yeniden büyük ve güçlü bir şekilde rol alması, hedeflenen muasir medeniyet seviyesine ulaşması, ancak milletle barışık bir Cumhuriyet anlayışı, manevi değerler üzerine inşa edilen bir eğitim sistemi, çağın gerektirdiği konularda yapılacak yatırımlarla ve hamlelerle mümkün olabilir. Temelleri egemen millet ve bağımsız devlet ilkesi ile atılmış Cumhuriyet, ikinci yüzyılına; tarihimizden aldığı kudret, milletimizin manevi değerlerinden aldığı güç, dünyayı içinde bulunduğu buhrandan çıkarmaya yönelik yapacağı hamlelerle daha kuvvetli bir şekilde girecektir.
Eğitim-Bir-Sen olarak, bu vesileyle Anadolu'nun vatan olması ve vatan kalması için canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi ifade ediyor, ülkesi için ter döken her bir vatandaşımızı tebrik ediyor, Cumhuriyetin 99. sene-i devriyesini kutluyoruz.

Seyfettin AFACANLAR Eğitim Bir Sen Rize Şube Başkanı

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK