RİZE HABER
Giriş Tarihi : 09-05-2024 16:01

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA TARİHE YOLCULUK”

Rize'de Bir İlk, İkizdere De Bütün Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Çanakkale Yolcusu

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA TARİHE YOLCULUK”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ öğrencileri uğurlama töreninde yaptığı açıklamada: “ Cumhuriyetimizin 100. Yılında İkizdere Gençliği Ecdadının izinde Ankara-Bursa-Çanakkale yolunda.. Sloganıyla; öğrencilerin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, tarih bilincini geliştirmek amacıyla Sayın Kaymakamımızın himayelerinde bu geziyi tertip ettik. Bakanlığımızın Türkiye Yüzyılı Maarif Modelin de belirtildiği gibi hedefimiz, yalnızca medeniyete uyum sağlayan bir nesil değil, etkin olarak medeniyet kurucusu ve geliştiricisi bilge nesiller yetiştirmek felsefemiz doğrultusunda ahlaklı, erdemli, milleti ve insanlık için iyi, doğru, faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş nesiller yetiştirmektir.

ikizdere-milli-egitim-12.jpeg

Proje Sosyal ve Tarihi Sorumluluk anlayışıyla yapılmıştır. Tarihini genç nesillerine öğretmeyen milletler, tarih olmaya mahkumdur. Çanakkale açık bir tarih müzesidir. Çanakkale ruhunu anlamadan geleceğe yön tayin edilemez. Gençliğimize tarihini, vatan sevgisini ve yeri geldiğinde ne tür fedakârlıklarda bulunmalarının kazandırılması gerekir. Öğrencilerimizin birçoğu kırsal bölgede yaşamakta olup İkizdere’nin ve Rize’nin dışına hiç çıkmamıştır. Bu gezi sayesinde öğrencilerimiz Ankara da Anıtkabiri ve TBMM ziyaret edecekler, ardından Bursa ilimizin tarihi yerlerini gördükten sonra Çanakkale’ye ulaşmış olacaklar. Çanakkale ruhunu yaşamış olacaklar.

ikizdere-milli-egitim-13.jpeg

Bu gezinin düzenlenmesinde öncülük eden Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Siyasi Parti temsilcilerimize, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum..” dedi.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK