RİZE HABER
Giriş Tarihi : 10-10-2022 17:18   Güncelleme : 10-10-2022 17:25

Çaykur 3. Sürgün alımlarına devam Ediyor

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Zıya Alım tüm fabrika bölgelerinde yaş çay alımlarına devam ettiklerini belirterek “ Şu ana kadar 147 bin tona yakın yaş çay aldık” dedi.

Çaykur 3. Sürgün alımlarına devam Ediyor

Yaş çay alımlarının devam ettiği orta ve yüksek kesimlerde devam ederken Çaykur ay sonuna kadar yaş çay alımlarına devam edecek.

3 üncü sürgün yaş çay alımlarının devam ettiği bölgede Çaykur tüm çay fabrikalarında alımları sürdürüyor.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alım yaş çay alımlarına ay sonuna kadar devam edeceklerini belirterek “ Sahil kesimlerinde büyük oranda yaş çay kampanyası tamamlandı. Orta kesimlerde ise kısmen çay bulunmakta, yüksek kesimlerde henüz çaya başlamayan üreticilerimiz var, havaların soğuk gitmesi ile birlikte yüksek kesimler etkilendi ve bu bölgelerimizde bazı kesimlerde çay hasadı devam ederken, daha yüksek kesimlerde ise henüz çay olgunluğuna ulaşmadı. Kurum olarak Ekim ayı sonuna kadar yaş çay alımlarımızı sürdüreceğiz, üreticilerimizin bu süre içinde hasadını yapmasını bekliyoruz” dedi.

Tüm çay fabrika bölgelerinde yaş çay alımlarına devam ettiğini belirten Genel Müdür Yusuf Zıya Alım, kuru çay satışlarının hedeflenen rakamlara ulaştığını belirtti. Âlim “ Yaş çay alımlarımızda şu ana kadar 146 bin 669 ton yaş çay yaprağı aldık, alımlarımız günlük 2 ile 3 bin ton arasında değişmekte, kampanyada hedeflediğimiz 200 bin ton hedefine ulaşmayı bekliyoruz” dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK