RİZE HABER
Giriş Tarihi : 23-09-2022 21:34

Büyükelçi Mannan, Vali Vekili Sarı’yı Ziyaret Etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Banladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Rize Valiliğini ziyaret ederek Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı ile bir araya geldi.

Büyükelçi Mannan, Vali Vekili Sarı’yı Ziyaret Etti

Rize Valiliğine gerçekleştirilen ziyarette Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı tarafından karşılanan Banladeş Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Mosud Mannan, ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Burada karşılıklı hediye takdiminin ardından Valilik Makamına geçildi. 

Burada yapılan görüşmede Rize Vali Vekili Sarı, iki ülkenin uzak coğrafyalar olmasına rağmen dostane ilişkiler sayesinde mesafelerin azaldığını bu vesile ile kendilerini Rize’de ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. 

Rize’nin çay tarımıyla ön plana çıktığını, Rize Çayının dünya piyasalarına arz edebilmek amacıyla çok ciddi girişimlerin olduğunu, ayrıca insanların değişen tatil ve seyahat tercihleri sonucunda Rize’nin artık yeni bir turizm destinasyonu haline geldiğini belirten Vali Vekili Sarı özellikle Rize-Artvin Havalimanının açılmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında ciddi bir artışın yaşandığını, dost ülkeden gelecek misafirleri Rize’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını iletti. 

Büyükelçi Mannan, kendilerini kabullerinden ve misafirperverliklerinden ötürü Vali Vekili Sarı’ya teşekkürlerini ileterek, Rize’nin özel konumu, coğrafyası ve el değmemiş doğasıyla çok önemli bir şehir olduğunu belirtti.

Gerçekleştirilen ziyarette Büyükelçi Mannan’a, Rize Eski Milletvekili Ali Bayramoğlu’da eşlik etti.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK