RİZE HABER
Giriş Tarihi : 19-01-2024 18:43

Boğaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Bakır’dan Hasan Kemal Yardımcı’ya Teşekkür

Muhtar Mehmet Bakır’ ’mahallemde Belediyenin Yaptığı Deniz Fenerine Destekleriyle Önemli Katkıda Bulunan Eski Milletvekili H. Kemal Yardımcı ’ya Teşekkür Ediyorum’’

Boğaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Bakır’dan Hasan Kemal Yardımcı’ya Teşekkür

Haber: İsmet Kösoğlu

Rize merkez Alipaşa Mevkiinde Belediyenin yaptığı Deniz Fenerindeki Denizcilik Müzesine özel koleksiyonunu bağışlayan eski Milletvekili ve İş adamı Hasan Kemal Yardımcı ’ya Boğaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Bakır tarafından teşekkür edildi.

     Bir süre önce tamamlanarak hizmete açılan Doğu Karadeniz Bölgesindeki ilk Deniz Fenerinin bulunduğu alanda Belediye tarafından yeniden yapılan Deniz Fenerinin alt katında Denizcilik Müzesi yapılmıştı. Deniz Feneri Müzesinin açılışı hakkında İşadamı H.Kemal Yardımcı ‘ya özellikle teşekkür eden Boğaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Bakır yaptığı açıklamada’ ’mahallemde güzel gelişmeler oluyor. Belediyemize bu konuda her zaman müteşekkirim. Bu eseri kazandıran Belediye Başkanım Rahmi Metin ve ekibine teşekkür ederim. İlk deniz fenerinin bulunduğu yerde yapılan Deniz Fenerinin alt katında güzel bir Denizcilik Müzesi yapıldı. Burası denizciliğe ilgi duyan gençler için önemli bir arşiv mahiyetindedir. Müzemize özel deniz koleksiyonunu bağışlayan eski Milletvekili ev Bakan Yardımcımız değerli hemşerimiz Hasan Kemal Yardımcı büyüğüme bir kez daha teşekkür ediyorum. Dünyanın dört bir tarafından bulup getirdiği muhteşem bir deniz koleksiyonunu buraya bağışladı. Bağışı için çok teşekkür ediyorum’’  dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK