RİZE HABER
Giriş Tarihi : 31-07-2023 11:10

Belediye Başkanı Metin, Meclis Üyelerini Bilgilendirdi

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, katıldığı Rize Ziraat Odası Temmuz ayı toplantısında belediye çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Belediye Başkanı Metin, Meclis Üyelerini Bilgilendirdi

Rize Ziraat Odası Meclis Başkanı Yunus Öksüz başkanlığında gerçekleştirilen Temmuz ayı Meclis toplantısında Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili Meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Metin, Rize’nin hız kesmeden gelişmesini sürdürdüğünü ve başlatılan büyük atılımların önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirtti.

Fatih Mahallesindeki Ziraat Odasına ait sera ve proje alanında düzenlenen toplantıda, Rize’de vatandaşların zamanlarını değerlendirebilecekleri, sosyal faaliyette bulunabilecekleri alanların yetersiz oluşu nedeniyle sık sık şikayetler aldıklarını ve bu yönde yoğun bir çalışma içerisinde bulunduklarına vurgu yapan Başkan Metin, bu kapsamda şehrin her iki tarafında da sosyal donatı ve mesire alanları oluşturduklarını, vatandaşların yoğun bir şekilde bu alanları memnuniyetle kullanmaya devam ettiklerini belirterek, kent merkezinde sahil dolgu alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi ile mesire alanları ve sosyal tesislerin de tamamlanmasıyla Rize’de vatandaşların aileleriyle zamanlarını daha kaliteli ve daha güzel bir şekilde değerlendirebilecekleri, sosyal faaliyette bulunabilecekleri çok sayıda alternatif oluşturabilecek alanların hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. Başkan Metin, ayrıca yine kent merkezindeki kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı yapılan ve hizmet vermesi için artık sayılı günleri kalan belediye blokları olarak bilinen alanın da yakın tarihte açılışının yapılarak faaliyete geçirileceğini ifade ederek, bu çalışma ile Rize’nin görüntü bakımından da göze daha güzel hitap edecek kullanışlı alanlara sahip olacağını kaydetti.

Metin, Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan ve yönetiminin çalışmalarını memnuniyetle takip ettiğine vurgu yaparak, Arslan’ın sorumluluk alanı içerisinde güzel dokunuşlarda bulunduğunu ve kendi mülkiyetleri içerisinde nasıl azimle çalıştıklarını da gördüklerini kaydetti.

Rize Ziraat Başkanı Bünyamin Arslan ise oda faaliyetleri hakkında Başkan Metin’e bilgi verdikten sonra sera alanında yetiştirdikleri ‘Klon Çay’ üretimi hakkında da bilgi paylaşımında bulunarak, “Mülkiyeti Odamıza ait olan yaklaşık 15 dönümlük bir arazide çalışmalarımız uzman ekiplerimiz tarafından aralıksız devam ediyor. Burada Klon Çay üretimi hassas bir konu olduğu için kapalı alanlarımızda faaliyet içerisindeyiz. Faaliyetlerimiz kapsamında yaklaşık bir ay önce 265 bin fideyi vatandaşlarımıza 1.5 TL karşılığında dağıtma imkanı bulduk. Birinci sürgün ve ikinci sürgün hasadımız başlamadan önce fabrika müdürlerimizi ziyaret ederek oluşabilecek sıkıntılarla ilgili istişarelerde bulunarak 204 bin üreticiyi yakından ilgilendiren çayla ilgili görüşlerimizi bildirdik. Amacımız yaşadığımız şehrin değerlerine sahip çıkmak.” dedi. Arslan, konuşmasını ziyareti dolayısıyla Başkan Metin’e teşekkür ederek tamamladı.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK