RİZE HABER
Giriş Tarihi : 26-12-2022 21:17

BBP İl başkanı Özçelik: “Ekmek Fiyatına Destek Şart !”

BBP Rize İl başkanı Ensar Özçelik Fırıncılar Odası başkanının ekmeğe yüzde elli zam istemesine sert tepki gösterdi

BBP İl başkanı Özçelik: “Ekmek Fiyatına Destek Şart !”

Ekmek %50 Zam İle 7.5 Tl Olmamalı

BBP Rize İl Başkanı Özçelik açıklamasında, “Halkımızın en temel gıdası olan ekmeğin fiyatına bugünlerde zam yapılmasını çok doğru bulmuyoruz. Daha asgari ücretin uygulamaya girmeden halkımızın zam ile karşı karşıya kalması alım gücünü düşürmemeli. Alım gücünün korunması ve enflasyonla mücadele için zamları durdurmalı, vatandaşımız ezdirilmemeli” dedi.

Fırıncı Esnafımıza Ve Çiftçimize Destek Verilmeli

Üreten esnafımızın girdi maliyetlerinin sürekli artıyor olması, verilecek desteğin zorunlu olduğunun göstergesidir. Bu kapsamda devlet olarak esnafımıza, SSK, elektrik, un gibi birçok kalemde destek verilmeli. Buğday Üreten çiftçimizin de keza tohum, gübre, mazot ve sulama gibi girdi maliyetlerine daha çok destek verilmeli. Ekmek satışında önemli bir yere sahip olan halk ekmek büfelerinin, bu kapsamda sayılarının artırılmasından yanayız. Daha çok vatandaşımızın yararlanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi

Asgari Ücret Yürürlüğe Girmeden Etiket Değiştirilmemeli.

Başkan Özçelik, “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ve milyonlarca çalışan insanımızın beklediği asgari ücret henüz uygulamaya girmeden market raflarındaki etiketler değiştirilmemeli. Ticaret bakanlığımızın bu konudaki denetimleri artırması ını talep ediyoruz” dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK