RİZE HABER
Giriş Tarihi : 22-09-2022 00:00   Güncelleme : 22-09-2022 00:05

Başkan USTA; Rize Ziraat Odasının Desteğine Teşekkür

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA; Rize Ziraat Odası Başkanı Sayın Nevzat PALİÇ Bey, Bir ay önce Çay Kanunu Revize edilmeli açıklamamıza destek vererek, kendileride beş maddenin değiştirilmesi gerektiğini kamu oyu ile paylaştılar. Kanun Teklifine İmza Atan vekillerede bu düzeltme metinlerini yolladılar.

Başkan USTA;  Rize Ziraat Odasının Desteğine Teşekkür

Başkan USTA; Büyük Birlik Partisi Rize olarak
 "Çay Kanunu Revize edilmeli" çalışmamız kapsamında Sayın PALİÇ ile  bir araya geldik ve Çay Kanunu tasarısında istişarede bulunduk, beş maddenin değiştirilmesini ve en önemlisi de Taban Fiyatın Kanuna konulması noktasında  mutabık  kaldık. Bizler Rize'miz de daima çözüm ve istişareden yanayız, Rize Ziraat Odasının eksik yanlarını nasıl eleştiriyor isek, doğru yapılanları da tabiki destekliyoruz. Bizim Siyaset anlayışımız yanlışa tepki koyup çözüm ve öneri getirmek, doğrularıda takdir edip desteklemektir. Ziraat Odasinin açıklamalarına ve önerilerine bizlerde  tam destek veriyor kendilerine teşekkür ediyoruz açıklamasında bulundu.

Ayrıca Merkez İlçe Başkanı USTA, AK Parti Rize İl Başkanı Sayın İshak ALİM ile de bir araya gelerek Çay Kanunu ve Çay Üreticisinin Promosyon Hakları talepleri konusunda da bir görüşme, yaptı. Görüşmede özellikle tasarıya muhakkak "Taban Fiyatın" konulmasi gerektiğini de ifade etti. 

Son olarak Başkan USTA; İktidar Partimize Teklifimizi yeniliyoruz. Gelin Cumhur ittifakı olarak, tasarıya son şekli istişare ile biz verelim. Çok önem arz eden Taban Fiyat uygulamasını bu kanuna koyalım,  diğer 4 maddede  değişiklik yapalım diyoruz. 
Rize'de Birlik Beraberliğin kazanı Çay Üreticimiz ve Devletimiz olsun dedi.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK