RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-09-2023 00:31

BAŞKAN RAHMİ METİN VE KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET AŞIK İLE BİRLİKTE İLİMİZDE DEVAM EDEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Rize Belediye Başkanımız Rahmi Metin, beraberinde Belediye Başkan Yardımcımız Muhittin Aydın Bilsel ve Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık ile birlikte ilimizde devam eden yatırımları yerinde inceleyerek teknik ekiplerden bilgi aldı.

BAŞKAN RAHMİ METİN VE KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET AŞIK İLE BİRLİKTE İLİMİZDE DEVAM EDEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Terminal projesi alanını inceleyen Başkan Rahmi Metin, beraberindeki heyetle birlikte RTE Diş Hekimliği Fakültesi arkası kurtuluş sokakta yapımında sona yaklaşılan yol çalışmasını yerinde inceledi. Büyük bir kısmı tamamlanan yol güzergahı önceki yıllarda yaşanan yoğun yağışlar neticesinde yaşanan heyelanla kullanılamaz hale gelmişti. Başlatılan çalışmayla koruma taş duvarlarıyla birlikte alt yapısı yenilenen yol asfaltlanarak daha sağlıklı hale getirildi.

Dağbaşı- Isırlık Bağlantı Yolu Tamamlanıyor

İnceleme programı çerçevesinde son olarak Dağbaşı mevkiinden Isırlık Tabiat Parkı ve Mesire alanına bağlantı sağlayacak olan ve yapımında sona doğru yaklaşılan kara yolunu incelemede bulunan Başkan Rahmi Metin ve beraberindeki heyet, yolun son durumuyla ilgili ekiplerden bilgi aldı. İlimizde turizm alanına katkı sunacak olan bağlantı yolu ile Dağbaşı mevkiinden Isırlık Tabiat Parkına ulaşım sağlanabilecek.

rize-rahmi-15.jpg

İnceleme programının ardından Başkan Rahmi Metin, misafirlerine Rize Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Deniz Feneri Sosyal Tesisi ve içerisinde bulunan Denizcilik Müzesini gezdirdi.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK