RİZE HABER
Giriş Tarihi : 29-09-2022 19:59

BALKAN JUDO ŞAMPİYONALARINDA RİZELİ SPORCULAR BERFİN CİVELEK İKİNCİ, KÜBRA YAZICI'DA İKİNCİ OLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR

Bosna Hersek’in Pale kentinde 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenen Balkan Judo Şampiyonasında Rizeli milli sporcu Berfin Civelek, Balkan Şampiyonası üçüncüsü oldu.

BALKAN JUDO ŞAMPİYONALARINDA RİZELİ SPORCULAR BERFİN CİVELEK İKİNCİ, KÜBRA YAZICI'DA İKİNCİ OLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR

Kocaeli ilinde düzenlenen, 18 yaş altı Ümitler Balkan Judo Şampiyonası ferdi müsabakalarına katılan Milli Judocu Kübra Yazıcı 40 kilo klasmanında yarışmanın ikincilik başarısını elde ederek gümüş madalya kazandıran sporcu oldu.

judo-12.jpg

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız yaptığı açıklamada “Ülkemizi Ümitler ve Minikler Balkan Judo Şampiyonasında en iyi şekilde temsil eden sporcularımız Berfin Civelek ve Kübra Yazıcı’yı canı gönülden tebrik ediyorum.
Ülkemiz ve şehrimiz adına elde edilen başarı bizleri ayrıca gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Sporcularımız ve antrenörlerimizin öz verili çalışmaları bizleri bugünlere getirerek mutlu etmiştir. Gençlikspor, Çaykur Rizespor ve Çaykurspor kulübü sporcularımız ve antrenörlerimiz Gökcan Akgün, Harun Öztürk ve Emre Karaman’ı elde edilen başarıları için kutluyorum.
Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman sporcularımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte sporcularımıza katılacakları müsabakalarda başarılar dilerim” dedi.

judo-13.jpg

Spor İl Müdürü Yıldız 01-02 Ekim 2022 tarihlerinde Karadağ’da yapılacak olan Gençler Balkan Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi 60 ve +100 kg’da temsil edecek olan Rizeli sporcular Azmi Kocabey ve Umut Utku Turanlı’ya başarılar diledi.
 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK