RİZE HABER
Giriş Tarihi : 12-08-2023 00:59

Bakan Tekin Mezun Olduğu Rize Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Rize'deki programı kapsamında 1988 yılında mezun olduğu Rize Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Bakan Tekin Mezun Olduğu Rize Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti

Bakan Tekin, ziyaret programında çeşitli branşlarda derslerine giren emekli öğretmenleri Ahmet Ali Sarıhan, Fikri Günay, Nurettin Ödül, Ali İhsan Öksüz, Mehmet Büyük, Hızır Aktaş, Adem Külünk ve sınıf arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Görüşmede yetiştirdikleri öğrencinin Millî Eğitim Bakanı olduğundan büyük gurur duyduklarını ifade eden öğretmenler, Bakan Tekin'e yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler.

Bakan Tekin ise bugünlere kolay gelinmediğini vurgulayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çok zorlu süreçlerden geçerek bugünlere ulaştıklarını, Türkiye Yüzyılı'nda eğitimi çok daha iyi noktalara getirmek için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

Tekin, emeklerinden dolayı tüm öğretmenlerine teşekkür etti.

Daha sonra öğretmenler odasında okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Tekin, öğretmenlerle istişare kültürünü kurumsal hâle getireceklerini belirterek yeni dönemde karar süreçlerine öğretmenleri dâhil edeceklerini yineledi.

Öğretmenlerin görüş, öneri ve beklentilerini dinleyen Bakan Tekin, her koşulda bütün imkânlarıyla öğretmenlerin yanında yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Bakan Tekin'e ziyareti sırasında, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi de eşlik etti.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK