RİZE HABER
Giriş Tarihi : 08-07-2024 14:38

Bakan Memişoğlu Rize Valiliğini Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Rize ziyaretinin ikinci gününde ziyaret ve inceleme programlarına Rize Valiliği ziyaret ederek başladı.

Bakan Memişoğlu Rize Valiliğini Ziyaret Etti

Vali İhsan Selim Baydaş ve protokol üyeleri tarafından Valilik önünde karşılanan Bakan Memişoğlu, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Valilik toplantı salonunda şehrimizde devam eden yatırım ve projelerin değerlendirildiği toplantıya katılarak brifing aldı.

Rize'deki sağlık sisteminin mevcut durumu, hastanelerin ve sağlık tesislerinin kapasitesi, personel durumu ve mevcut altyapının değerlendirildiği kapsamlı toplantıya; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Rize Milletvekilleri Muhammed Avcı, Harun Mertoğlu, Sağlık Bakan Yardımcıları Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Şuayip Birinci, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz, Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 11. Bölge Müdürü İhsan Gümrükçü, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, başhekimler ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK